Харчі під контролем

В Україні відкрилася лабораторія якості і безпеки продукції агропромислового комплексу, що цілком підкоряється Кабінету міністрів.

Сергій Мельничук, директор лабораторії якості та безпеки продукції АПК
УНІАН
Доктор біологічних наук, проректор Національного аграрного університету Сергій Мельничук
Сьогодні відбулося офіційне відкриття лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу. В церемонії відкриття взяв участь Президент України Віктор Ющенко.

Про це повідомив директор лабораторії Сергій Мельничук.

За його словами, загальна площа лабораторії – 6,8 тис. кв. м. Це 10 відділів і 20 секторів. Лабораторія охоплює всю систему аналізів – від поля до столу, від аналізів ґрунту, добрив і насіння до готової продукції, сказав Мельничук.

Дана лабораторія є на 100% державним підприємством, підпорядковується Кабінету міністрів України та фінансується з державного бюджету.

На створення лабораторії витрачено 51 млн. грн. (фінансувалася повністю з державного бюджету - від проектування до оснащення). При цьому, на думку Мельничука, необхідно ще близько 10-15 млн. грн., щоб оснастити лабораторію всім необхідним обладнанням.

Лабораторія оснащена газовими й рідкими хроматомасспектрометрами, які здатні розпізнавати 183 тис. речовин, наприклад, знайти в продукті кількість пестицидів і добрив, якими оброблялася сировина. Крім того, в лабораторії є спектрометр з індуктивно-зв`язною плазмою, який здатен розкласти склад продукту за таблицею Менделєєва, виявивши всі мікроелементи.

Застілля
Спеціалісти зможуть бачити кількість пестицидів і добрив, якими оброблялася сировина для виготовлення продукту
За словами фахівця, таке устаткування дозволить захистити українських споживачів від неякісної продукції, яка може бути ввезена до країни або вироблена вітчизняними виробниками.

На його думку, щоб забезпечити потреби України в даних дослідженнях, необхідно відкрити ще 5 таких дослідних центрів, щоб охопити територію всієї країни.

ВідеоВідкриття лабораторії якості (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: