Харків закликає знищити пам'ятники ОУН-УПА

Харківська обласна рада визнала ОУН-УПА “воюючою стороною на боці фашистської Німеччини”.

Депутати визначили, що на території Харківської області ОУН-УПА – “це формування, яке підпорядковувалось командуванню фашистської Німеччини та використовувалось нею під час Другої світової війни проти Радянського союзу і держав антигітлерівської коаліції”. Таке рішення було ухвалене на сесії облради 29 листопада.

У зверненні, прийнятому з цього приводу Харківською облрадою, зазначено, що „в Україні здійснюються спроби переглянути історію, а на Харківщині мають місце випадки встановлення пам`ятних знаків, присвячених профашистським угрупованням та їх керівникам. Ці процеси ініціюються особисто президентом України Віктором Ющенком”.

Депутати розцінили такі дії “як спробу нав`язати українському суспільству бачення подій в роки II Світової війни з точки зору обмеженої групи осіб, які винні в скоєнні найжахливіших злочинів проти світу і людства”.

Як стверджують депутати облради, „спроби реабілітації колабораціонізму та зрадництва ведуть до розбрату, загрожують майбутньому України”.

Харківська обласна рада закликала владні органи „не допускати героїзації ОУН-УПА та запропонувала органам влади області демонтувати в разі наявності будь-які пам`ятні знаки, встановлені на честь ОУН-УПА чи їх бойовиків”.

На сьогодні Харківська обласна рада нараховує 149 депутатів. Її більшість становлять представники Партії регіонів – до фракції ПР входять 83 депутати.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: