Харківська міськрада проголосувала за повернення проспекту ім'я радянського маршала Жукова

Дата публікації
Перегляди
5485
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Харківська міськрада проголосувала за повернення проспекту ім'я радянського маршала Жукова

Фото: УНІАН

В Інституті Нацпам'яті пригрозили Кернесу персональною відповідальністю за порушення закону.

19 червня харківська міськрада проголосувала за перейменування проспекту імені Петра Григоренка в маршала Жукова.

"За" проголосували 59 депутатів, "проти" – 13, передає сайт міста Харкова.

Як зазначається, на сесії був присутній одіозний нардеп Євген Мураєв, який відомий своєю симпатією до Росії.

"Кожна сім'я вклала в цю перемогу людські життя. Український народ зробив величезний внесок над фашистами. Їх як чортів коробить. Вони намагаються відродити неонацизм в Україні. А ви вискочки і ваша думка буде цікавити лише лікарів 15-ої лікарні. Нам потрібно проводити не декомунізацію , а депорошенкозацію ", - заявив Мураєв.

Також там були присутні активісти, які супроводжували ухвалення цього рішення криками "ганьба".

Своєю чергою міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив, що проспект спочатку перейменували "за нього".

"Я не перейменовував проспект Жукова, це зробили за мене, зробив це Райнін, який працював у Порошенка. Потім ми отримали петицію про повернення історичної назви. Сьогодні про це голосують депутати міськради. Прошу ввімкнути табло на реєстрацію поіменного голосування", - цитує видання Кернеса.

Повернення назви в рішенні Харківської міськради обґрунтовується тим, що "життя і діяльність Жукова пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з України, а також звільненням міста Харкова за часів Другої світової війни 1939-1945 рр".

Водночас цим же рішенням депутати міськради назвали вулицею Петра Григоренка ділянку від вулиці Римарській до вулиці Клочківській.

В інституті Нацпам'яті вже відреагували на це рішення. "Харківська міська рада проголосувала за перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова. Тобто пішла на порушення закону, сховавшись за принцип колективної безвідповідальності", - написав глава Інститут Володимир В'ятрович.

Він пообіцяв, що якщо Кернес підпише рішення – настане час для його персональної відповідальності за порушення закону.

Харківська міська рада проголосувала за перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова. Тобто пішла на порушення...

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Середа, 19 червня 2019 р.

Нагадаємо, Кернес виступив за повернення проспекту Петра Григоренка назви на честь радянського маршала Жукова. Григоренко був генерал-майором армії СРСР, дисидентом, засновником Української Гельсінської групи. Він навчався та певний час жив у Харкові, тоді як біографія Жукова із Харковом не пов’язана, а сам проспект до того називався на честь 60-річчя СРСР, а першою його назвою була – вулиця Стадіонна. 

Частина містян обурилася - близько сотні людей зібралися біля пам'ятника радянському воєначальнику. Вимагали дотримання закону про декомунізацію.

Натомість Кернес заявив про "історичну назву" на честь Жукова та повідомив про реєстрацію на сайті міськради двох петицій щодо знесення намету та зміни назви проспекту. Петиція про поверння назви набрала необхідну кількість голосів.

Коридор ганьби та повалений Жуков: у Харкові відбувся з'їзд партії Кернеса й Труханова

Коридор ганьби та повалений Жуков: у Харкові відбувся з'їзд партії Кернеса й Труханова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5485
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація