Харківська облрада не вважає голодомор геноцидом

Харківська облрада не згодна з тим, що голодомор був геноцидом українського народу.

Голодомор
Архів
Саме на Харківщині від голодомору постраждало найбільше людей.
Харківська облрада затвердила програму з увічнення пам'яті жертв голодомору на 2007-2008 роки, не погодившись при цьому з положенням про те, що голодомор був геноцидом українського народу, як це закріплено в законі, ухваленому Верховною Радою в листопаді 2006 року.

Пропозицію про те, щоб не називати голодомор геноцидом, внесли комуністи, і більшість депутатів обласної ради погодилася з цією пропозицією.

Керівництво України наразі активно піднімає питання про голодомор, закликаючи міжнародну спільноту визнати голод 1932-33 років за факт геноциду українського народу. 

Парламент України в листопаді 2006 року визнав голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю позицію офіційно поділяють 11 країн. В Україні 25 листопада офіційно відзначають День пам'яті жертв політичних репресій і голодоморів. Голод 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав життя від семи до десяти мільйонів осіб.

Харківська область найбільше постраждала від голодомору в Україні - за деякими даними, жертвами голоду в області стало два мільйони людей.

Проект обласної програми з голодомору обговорювали майже дві години. Проти ухвалення програми категорично виступили депутати від фракцій Компартії і "Слобожанський вибір" (прихильники лідерки Прогресивної соціалістичної партії України Наталії Вітренко). Головні вимоги лівих - не визнавати голодомор в Україні 1932-33 років за геноцид і не фінансувати програму увічнення пам'яті жертв голоду.

"Якщо йдеться про геноцид українського народу, то, треба розуміти, з юридичної точки зору, йдеться про факти цілеспрямованого знищення народу, який має українську національність, природно, народами іншої національності. Геноцид - це дії, спрямовані на знищення осіб з расових або національних ознак, а в Україні влада не тільки не знищувала, але й надавала допомогу голодуючим", - сказала з трибуни народний депутат від КПУ Алла Александровська.

Михайло Добкін
УНІАН
Мер Харкова виступив за належне вшанування жертв голодомору в місті.
Начальник управління обладміністрації з питань внутрішньої політики Наталія Печерська, що представляла проект програми, нагадала про те, що факт голодомору визнали близько 70 країн світу, і парламенти 11 держав визнали його актом геноциду.

Мер Харкова Михайло Добкин також висловився за увічнення пам'яті загиблих з голоду. "Я впевнений, що ми зобов'язані, особливо в місті Харкові, яке було столицею України, вшанувати пам'ять всіх тих людей, які загинули з голоду мученицькою смертю", - заявив він з трибуни.

Мер також повідомив, що 2008 року в Харкові на згадку про жертви голодомору буде збудовано Меморіальний комплекс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: