Харківська соцслужба випадково забрала у родичів дітей і віддала їх на всиновлення

Міська влада припускає, що соцслужба припустилася бюрократичної помилки.

Двоє маленьких дітей у опинилися у притулку у Харкові попри те, що мають родичів, які хочуть оформити над ними опіку, йдетьсчя в ТСН.12.00.

Мама дітей лікується від туберкульозу і весь час у лікарні. Родина дбала про племінників не один рік, їхня хвора мама не заперечувала. Однак соцслужба дітей у рідних забрала та вже знайшла нового опікуна.

8-річна Вероніка та 7-річний Олексій жили все своє життя з тіткою та дядьком, які замінили їм батьків.

У мами дітей Катерини важка недуга, після народження Олексія вона захворіла на туберкульоз, спочатку в закритій формі потім - у відкритій. Відтоді, фактично живе в лікарні. Малечу виховували її брат та його дружина. Коли віддали дітей до школи, виникли перші питання щодо офіційного статусу опікунів.

"Коли я оформляла дітей у школу, мене запитали: хто ви? Хто ви така і ми не дамо вам написати заяву. Нам сказали, що необхідна опіка", - розповідає тітка дітей.

Опікуном вирішив стати дядько дітей Євген. Соцслужба забрала пакет документів, які він зібрав, і не повернула. А на початку жовтня органи опіки почали вимагати, щоб дітей віддали до притулку. Дітям навіть знайшли потенційного опікуна, яка навіть не підозрювала, що існують рідні люди, розповідає тітка.

Тепер щодня родина Ковальчуків приходить до притулку, щоб побачити дітей. Навідується до них і жінка, яка хоче взяти над ними опіку.

Міська влада припускає, що соцслужба припустилася бюрократичної помилки. Закон на боці родини. Вони мають першочергове право на опіку, і забирати дітей із звичного середовища можна лише, якщо умови проживання неприйнятні.

Поки що Вероніка та Олексій залишаються в притулку. Після розслідування департаменту соціального захисту опікунська рада збереться знову і тоді вирішить долю дітей.

ВідеоУ Харкові опіку над дітьми важкохворої матері намагаються передати чужій родині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: