Харківський губернатор, який підтримав Тимошенко, подав у відставку

Арсен Аваков подав у відставку з посади губернатора Харківщини, бо "не хоче брати участі в цій історії".

Губернатор Харківської області Арсен Аваков заявив про відставку у зв’язку з указами президента. Про це він повідомив сьогодні під час брифінгу в Харківській облдержадміністрації.

При цьому Аваков заявив, що не згоден з діями глави держави. За його словами, він ще не отримав на руки указу президента про свою відставку і не хоче брати участі в цій історії.

Також Аваков звернувся до харків’ян з прощальним словом. Він говорив про достоїнства харків’ян, говорив про фальсифікацію з боку президента і дякував своїй команді за роботу.

"Йду з вдячністю в серці і високо піднятою головою і говорю всім: "До зустрічі!", - сказав Аваков.

За словами Авакова, він залишиться в Харкові і продовжуватиме свою політичну діяльність в Харківській області. "Нікуди не виїду, залишуся в Харкові, політичні плани обширні. Йтимемо блоком на місцеві вибори в області", - відзначив Аваков.

Також він повідомив, що вся його команда хотіла піти у відставку разом з ним. "Я попросив свою команду не робити цього, а допрацювати до ефективної зміни владі", - відзначив Аваков.

У той же час він повідомив, що виконувати обов’язки голови Харківської облдержадміністрації буде перший його заступник - Володимир Бабаєв.

"Я п’ять разів виконував обов’язки губернатора за останні п’ять років, виконаю шостий", - відзначив Бабаєв.

Нагадаємо, 3 лютого Харківська облрада на 53-й сесії висловила недовіру голові облдержадміністрації Авакову. Питання про недовіру губернатору було внесене фракціями Партії регіонів і Комуністичної партії. За це рішення проголосували 105 депутатів із 107 присутніх (в облраді 150 депутатів). На сесії депутати не заслуховували звіт губернатора.

Своє рішення вони мотивували, зокрема, тим, що Аваков використовував адміністративний ресурс під час виборів президента України.

5 лютого 2010 року Ющенко підписав указ "Про відставку голови Харківської обласної державної адміністрації": "Відповідно до частини десятої статті 118 Конституції України прийняти відставку голови Харківської обласної державної адміністрації Авакова Арсена Борисовича".

Того ж дня після виходу указу № 116/2010 Аваков заявив, що вважає його незаконним, уточнивши пізніше, що "з високою вірогідністю" подасть у відставку після того як отримає документ на руки.

За інформацією заступника голови Харківської облдержадміністрації Сергія Стороженка, станом на 8 лютого Аваков не отримував оригіналу указу президента України про "прийняття відставки".

9 лютого президент України Ющенко змінив формулювання в тексті указу про відставку голови Харківської облдержадміністрації Авакова.

На офіційному сайті глави держави з’явилася нова редакція указу № 116/2010: "Відповідно до частини дев’ятої статті 118 Конституції України звільнити Авакова Арсена Борисовича з посади голови Харківської обласної державної адміністрації".

Читайте також:

Заступник харківського губернатора порвав указ Ющенка про звільнення Авакова

Звільнений Ющенком губернатор Харківщини продовжує працювати

Ющенко звільнив губернатора Харківщини, який підтримав Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: