Хасиди святкують Новий рік в Умані

В Умані на кілька днів забули про гривню, особливо радіють таксисти. А хасиди моляться і танцюють. Більше нічого робити не можна.

Ортодоксальні євреї всього світу відзначають 5770-ту річницю від створення світу. Традиційно тисячі хасидів приїхали до Умані, щоб помолитися на могилі свого духовного наставника.

Про те, що настав 5770 рік, ортодоксальні євреї сповіщають голосно на весь світ.

Упродовж двох днів хасиди нічого не робитимуть, лише співатимуть, танцюватимуть та питимуть кошерне вино.

Цього року, незважаючи на світову кризу, до Умані з'їхалися близько 20-ти тисяч прочан. Більшість з Ізраїлю, Сполучених Штатів, але серед прочан чимало говорить і французькою - це хасиди з Марокко та Канади.

Якщо на вулицях Умані хасиди здебільшого веселяться, то в синагозі поблизу могили цадика Нахмана панує легкий транс. Особливо набожні хасиди похитуючись читають молитви.

Така медитація може тривати довгі години (моляться). Усі, хто зустрічатиме Новий рік біля моєї могили, духовно розвиватиметься, сказав перед смертю цадик Нахман. Жінок до могили не підпускають, журналістів не виганяють, але всім виглядом показують - їм тут не місце.

Працювати хасидам не заборонено, але праця не вітається. Молоді чоловіки мають вивчати Тору та вдосконалюватися. Натомість серед прочан чимало багатих людей. Хасиди традиційно займаються нерухомістю, будівельними підрядами, діамантовим бізнесом та посередництвом. Ціни на уманських базарах розраховані здебільшого на останніх. Про гривні тут на кілька днів забувають - усе, навіть яйця продають за долари. Таксисти чітко визначають - якщо хасид з України чи Польщі - одна ціна за проїзд, зі Штатів - разів у чотири більше.

Щоразу після від'їзду прочан, уманчани скаржаться, що ті залишають після себе багато клопоту, натомість щороку ретельно готуються до чергового приїзду хасидів. Бо ж ті платять за житло валютою.

Як хасиди святкують Новий рік – дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Луценко вирішив заробити на хасидах 650 тисяч гривень

Луценко відправив майже півтисячі міліціонерів і собак охороняти хасидів

В Умані підпалили будинок для хасидів-паломників

Ортодоксальні євреї влаштували безлади в Єрусалимі

ВідеоХасиди святкують Новий рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: