Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хата згоріла, соцмережі палають: українці три дні обговорюють скандальну пісню "Кварталу" про Гонтареву

Висловилися і політики, і митці, і бізнесмени.

Скандалом обернувся виступ "95 кварталу", в суботньому шоу котрого пролунала сатирична пісня про пожежу в будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Відтоді вже третю добу соцмережі обговорюють, чи мали право "кварталівці" так жартувати, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пісню про те, як згорів маєток ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої, фронтмен "Кварталу" Євген Кошовий виконав у супроводі хору імені Верьовки на мотив народної "Горіла сосна". Одразу після того, як номер вийшов в ефір, соцмережі вибухнули: тисячі пересічних і відомих користувачів долучилися до обговорення.

Відео Сатирична пісня про пожежу у будинку Гонтаревої обурила користувачів соцмереж

Скандалом обернувся черговий виступ "95-го кварталу". У суботньому шоу пролунала сатирична пісня про пожежу у будинку ексголови Нацбанку Валерії Гонтарєвої. І от уже третю добу палають соцмережі: до обговорення, чи мали право "кварталівці" так жартувати, долучилися депутати, міністри на чолі із прем’єром і численні користувачі мережі.  

Сатирична пісня про пожежу у будинку Гонтаревої обурила користувачів соцмереж

Міністр економіки Тимофій Милованов припустив, що номер негативно позначиться на інвестиційному кліматі: "На думку зовнішніх спостерігачів, Гонтарева знаходиться під тиском від Коломойського через рішення по ПриватБанку. Також вони не розуміють, наскільки сьогоднішня влада є незалежною від Коломойського та інших олігархів. "95 квартал" асоціюється з владою. І жарти проти Гонтареву можуть і будуть сприйматись, як підтвердження зв’язків між олігархами і владою. Це може бути несправедливо, але така є реальність. Тому, номер "95 кварталу" про Гонтареву прямим чином впливає на інвестиційний клімат в Україні, і цей вплив негативний".

Міністр культури Володимир Бородянський вибачився перед ексочільницею Нацбанку: "У моїй системі цінностей радіти тому, що у людини згорів будинок – зловтіха, яка породжує вседозволеність, цю модель поведінки не можна підтримувати або виправдовувати – її можна тільки присікати". Вибачився і керівник хору Зеновій Корінець – він пояснив, що співаки були проти, але він ухвалив рішення, про яке тепер шкодує: "Мабуть, десь я… Як би це сказати правильно, не взяв на себе відповідальність. Вони самі кажуть: ми ж і президента Зеленського висміюємо, побачите, подивитеся. Ми ж всіх, не тільки своїх. Проявив якусь таку слабодухість". За виступ отримав на колектив 30 тисяч гривень, а після нього – телефонні дзвінки з погрозами і вимогами звільнитися з роботи.

Пожежа у будинку Гонтаревої сталася місяць тому, коли ексочільниця НБУ та її родина вже перебралися до Лондона. У замовленні навмисного підпалу вона звинувачувала ексвласника Приватбанка Ігоря Коломойського. Той натякав, що пожежу замовила сама Гонтарева. Обоє пісню також прокоментували. Гонтарєва назвала її "соромом для усієї країни": "Це сором. Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити в цивілізованому суспільстві". А от Коломойському сподобалося, особливо слова про "згоріла від сорому", та про "Валерію і Валерича": "На інвестиційний клімат впливає номер у розважальній передачі, сатира і гумор? Тоді, я вважаю, що інвестиційного клімата у нас взагалі немає! А міністр культури Бородянський... Хай він спочатку вибачиться перед громадянами України, які постраждали від дій Гонтаревої та її шайки, перед вкладниками знищених нею банків. І всіма громадянами України, що постраждали від курсу гривні".

Про політичні жарти говорили навіть на засіданні уряду. Прем’єр-міністр взявся заспокоювати своїх підлеглих, які встигли висловитися з цього приводу. "Радіти і сміятися з горя іншого – я не вважаю за нормальне. Але у світі є дуже багато сатиричних видань і команд, у яких є різний стиль, тому оцінювати гумор політику, державному чиновнику – це дурний тон. У нас демократична держава, і кожен має право жартувати, як йому подобається", - запевнив Олексій Гончарук.

Прокоментували скандальний номер і в студії "Квартал": "Квартал" - це гостра політична сатира, так було, є і буде. Навіть, якщо це не подобається деяким політикам. Саме політики, їх дії і наслідки їх дій, які відчувають мільйони українців, дають нам привід для сатири".

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції