Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Хай нюхають, сволота!": селян обурив запис розмови менеджерів "Гаврилівських курчат" про скандальні відходи

Запобіжні заходи підозрюваним обирають у Печерському суді столиці.

Зграї ворон над гнилими рештками курятини біля села Гаврилівка красномовно свідчать про небезпідставність звинувачень прокурорів щодо власників фірми "Агромарс", яка випускає курятину під маркою "Гаврилівські курчата". Затриманим бізнесменам закидають кричуще порушення екологічних норм, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Голова сільради показав журналістам численні стихійні могильники "Гаврилівських курчат", де панують жахливий сморід і моторошне видовище маси гнилих курячих голів, шкіри, кісток тощо. Понад тисяча гектарів місцевої землі вже два десятки років належить фірмі "Агромарс", яка лише нещодавно почала хоч якось маскувати сліди неналежної утилізації подібних відходів. Господарі фірми - подружжя Марини та Євгена Сігалів. Чоловік був народним депутатом України протягом 14 років, причому фракції змінював залежно від політичної кон’юнктури. Напередодні його затримала поліція.

ВідеоПравоохоронці затримали власників фірми, якій закидають закопування в землю рештків птиці

12 років у тюрмі можуть провести власники підприємства, продукція якого є чи не в кожному супермаркеті. Агрохолдинг "Гаврилівські курчата" закопував рештки птахів просто у землю. Цей могильник у селі Гаврилівка на Київщині завдав природі збитків на 200 мільйонів гривень. Двоє власників холдингу та його директор нині затримані.

Правоохоронці затримали власників фірми, якій закидають закопування в землю рештків птиці

Правоохоронці разом із екологічною службою взяли проби зі стихійного смітника. Їхні результати ще не оприлюдинили, але фахівці наполягають, що небезпека для ґрунтових вод та людей і без того очевидна. "Аміак, вуглекислий газ, мікробні тіла – вони розповсюджуються в атмосферу. І це серйозні викиди і серйозні забруднення. Вони просто випалюють поживні рештки ґрунту, знищуючи на десятки років родючість цих ґрунтів", - пояснила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. Ставлення співробітників підприємства до селян демонструє телефонна розмова між менеджерами фірми, котру оприлюднила Нацполіція. Там, зокрема, лунає така репліка: "Хай нюхають, сволота!".

Жителі села Гаврилівка кажуть, що 20 років терпіли знущання з природи і власного здоров’я, тому тепер приїхали під Печерський суд проконтролювати Феміду, яка має обрати для затриманих запобіжний захід. Адвокати фірми називають звинувачення перебільшеними і натякають на замовний харакетр справи, натомість прокурори проситимуть арешт або заставу у розмірі матеріальної шкоди довкіллю – 250 млн гривень.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Фотогалерея Пташиний могильник на Київщині (3 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції