Херсон і Крим стурбовані газовими мережами

Влада Херсонщини та Криму занепокоєна станом газових мереж цих регіонів і попереджає про можливі аварії на них.

Володимир Хоменко
УНІАН
Газовими мережами Криму стурбований представник президента в республіці Володимир Хоменко.
Голова Херсонської обласної державної адміністрації Борис Сіленков висловив занепокоєння незадовільним станом прибудинкових газових мереж і попередив чиновників міськвиконкому про персональну відповідальність за можливі аварії. 

Про це чиновник заявив під час прямого ефіру на одній з херсонських телерадіокомпаній. 

"Дніпропетровська трагедія має стати серйозним дзвіночком для чиновників міськвиконкому Херсону. За часи бездумного реформування житлово-комунального господарства в Херсоні майже втрачена система управління і контролю за експлуатацією комунікацій, зокрема - прибудинкових газових мереж. Ситуація, на жаль, майже некерована. ЖЕКи створювалися, реформувалися, ліквідовувалися, знов створювалися, змінювали форму власності і так далі. Часті зміни структур, що обслуговують житловий фонд, призвели до того, що вже важко сказати, на чиєму балансі ці мережі і хто має за них відповідати", - сказав Сіленков.
 
На думку губернатора, така ситуація є підставою для прокурорського реагування, щоб не виникла трагедія, подібна до дніпропетровської. 

"Маю констатувати, що інформація про 100-відсоткову готовність міста до опалювального сезону - це фальсифікація. Будинки в Херсоні на 100% до прийому тепла не готові. Хочу попередити керівників Херсону, що в тому випадку, якщо своєчасно не буде подано тепло в школи міста, якщо будуть заморожені хоч один дитячий садочок, або житловий будинок, люди з міськвиконкому, керівники будуть нести персональну відповідальність. Приклад Дніпропетровська показав, що треба відповідати за свої дії чи бездіяльність. В Дніпропетровську вже є затримані. Таке ж буде і в Херсоні", - підкреслив Сіленков.
 
Також губернатор повідомив, що є реакція на його звернення до прем’єр-міністра України Віктора Януковича стосовно врегулювання ситуації з розрахунками за газ та експлуатацією Херсонської ТЕЦ. 

"Вже є доручення прем’єр-міністра НАК "Нафтогаз України" щодо реструктуризації і складення нового графіку погашення боргів херсонських теплогенеруючих організацій. Я впевнений, що ліміти газу Херсон отримає вчасно і в необхідних обсягах, тому опалювальний сезон розпочнеться своєчасно», - підсумував Сіленков.

Перевірити технічний стан газорозподільних систем Криму вимагає і постійний представник президента України в Автономній республіці Володимир Хоменко. 

Як повідомили в представництві президента в АРК, крім того, Хоменко вимагає провести ревізію газорозподільних станцій, забезпечити належний контроль за роботою систем тепло- і газопостачання в населених пунктах автономії.
 
У листі представника президента до голови Ради міністрів автономії й голови правління ВАТ "Кримгаз" ідеться, що приводом для таких вимог стала трагічна подія в Дніпропетровську, де вибух побутового газу в багатоповерховому житловому будинку спричинив людські жертви, руйнування будинків і заподіяв шкоду майну громадян. 

У своєму листі Хоменко зазначає, що люди, які платять за житлово-комунальні послуги, "не повинні бути заручниками непрофесійних дій, халатності і недбалого ставлення до своїх посадових обов`язків чиновників різних рангів". 

"Люди повинні одержувати якісне обслуговування і бути упевнені в своїй безпеці і в безпеці своїх близьких", - вважає представник президента в Криму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: