Херсонщина досі палає

У Херсонській області триває ліквідація лісової пожежі на площі близько 4 тис. га. Побувавши там учора, президент залишився незадоволеним.

Як повідомили у прес-службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, зокрема, у Голопристанському районі на території Кардашинського лісництва площа осередкових пожеж cтаном на 7 годину ранку 22 серпня становить близько 3 тис. 200 га, в тому числі близько 1 тис. га верхової.

 На території Цурюпинського лісництва площа осередкових пожеж становить близько 500 га, в тому числі близько 200 га верхової.

Нагадаємо, вчора Президент України Віктор Ющенко відвідав безпосередньо місце стихійного лиха в Херсонській області, де особисто ознайомився з тим, як відбувається гасіння лісової пожежі.

Віктор Ющенко на пожежі
УНІАН
Віктор Ющенко гасить лісову пожежу
Як повідомила прес-служба глави держави, В.Ющенко дав доручення керівництву штабу з ліквідації пожежі задіяти всі можливі механізми та засоби для локалізації та ліквідації загоряння.

Зазначимо, Глава держави назвав дії уряду неефективними та неоперативними і вимагав вжити всіх заходів для ліквідації пожежі в Херсонській області.
  Відбувши після робочої поїздки у Херсонську область до Києва, Віктор Ющенко змушений був повернутися назад після того, як з борта літака він побачив лісову пожежу на великій площі, хоча буквально перед відльотом міністр із питань надзвичайних ситуацій Н.Шуфрич відрапортував Президентові про локалізацію вогнищ займання та успішне приборкання вогняної стихії в області.

Після цього президент надіслав прем’єр-міністрові Віктору Януковичу телеграму наступного змісту: “У зв`язку із ситуацією, що склалася у Херсонській області внаслідок сильних пожеж, які продовжуються і на сьогоднішній день, звертаю Вашу увагу на некомпетентність міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи пана Шуфрича, який не знає реального стану справ, не в змозі організувати роботу з ліквідації пожежі та дезінформував з цього питання Президента України”.

Віктор Ющенко на пожежі
УНІАН
Віктор Ющенко гасить лісову пожежу
За словами голови Секретаріату президента Віктора Балоги, Віктор Ющенко вважає, що своєю фальшивою доповіддю керівник МНС ввів в оману не лише його, а й суспільство.

Натомість сам міністр із питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич наголосив, що “під час візиту до штабу з ліквідації надзвичайної ситуації у Херсонській області Віктор Ющенко високо оцінив дії пожежних”.

Як повідомили у прес-службі міністерства, за словами Нестора Шуфрича, “ми захистили 5 населених пунктів, локалізували пожежу, фактично її загасили. Під час моєї розмови з Віктором Ющенком, він подякував і відзначив високий рівень підготовки рятувальників”.

“Особисто я, - наголосив міністр, - пишаюся ними, вдячний за ту самовіддану роботу, яка була зроблена ними вчора, сьогодні вночі і продовжується зараз. І я нікому не дозволю спекулювати на безпеці наших громадян та збережені добробуту нашої країни”.

Віктор Ющенко на пожежі
УНІАН
Віктор Ющенко та Нестор Шуфрич штовхають пожежну машину
На переконання Нестора Шуфрича, “ті вислови, які пізніше сказав Віктор Ющенко журналістам, ображають тих людей які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, не дозволили вогню перекинутися на населені пункти”.

За словами міністра, “якби це стосувалося мене особисто, я би проігнорував та промовчав би щодо цієї оцінки, але це стосується рятувальників, які самовіддано ліквідували цю надзвичайну ситуацію і реальну загрозу. Вони робили це не заради президента, хто б ним не був, а заради людей. І завдання, яке було на них покладене, - виконане”.

Нагадаємо, займання лісу в цих двох районах Херсонської області сталося 20 серпня. Вогонь швидко поширився внаслідок високої температури та посиленого вітру.

Для локалізації та недопущення розповсюдження пожежі було невідкладно залучено пожежно-рятувальні підрозділи Головного управління МНС у Херсонській області. Також додатково направлено пожежно-рятувальні підрозділи Запорізького, Дніпропетровського та Одеського гарнізонів. Всього до гасіння пожеж залучено 559 осіб та 102 одиниці техніки.

ВідеоЯк президент Ющенко власноруч лісову пожежу гасив (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: