Херсонщину вже підтопило, але уряд не звертає уваги

Погодні умови достатньо складні, але Кабміном не прийнято жодного рішення для їх вирішення, наголошує губернатор краю Сіленков.

Голова Херсонської облдержадміністрації Борис Сіленков вважає, що уряд ігнорує загрозу виникнення повені у південних областях України.

Про це йдеться у коментарі Сіленкова, текст якого обнародуваний прес-службою партії «Наша Україна», членом політради якої він є.

"Погодні умови протягом останніх років достатньо складні, але на сьогоднішній день Кабміном не прийнято жодного рішення для їх вирішення. Зокрема, не отримує допомоги Державний комітет України з водного господарства в частині збільшення фінансування на роботу дренажних систем, в тому числі - коштів на оплату електроенергії", - вважає Сіленков.

На його думку, незважаючи на те, що цього року вода не промерзла, і сніги тануть поступово, все таки проблема виникнення повені залишається актуальною.

"Ми з цієї проблеми виходимо власними силами. За ці два тижні мобілізовані кошти сільських, селищних, районних рад. Нам просто допомагає Господь Бог", - сказав губернатор.

За словами Сіленкова, ще два роки тому була розроблена комплексна програма боротьби з підтопленнями на Півдні України, в тому числі й у Херсонській області.

"Але вона потребує значних фінансових ресурсів. Ми кожен рік привертаємо увагу уряду, щоб повернутися до цієї комплексної програми, але, на жаль, все залишається виключно на рівні наших звернень", - додав губернатор.

Нагадаємо, станом на 1 лютого в Херсонський області внаслідок танення снігу та підвищення рівня ґрунтових вод у 26 населених пунктах 6 районів області ґрунтовими та поверхневими водами підтоплено 2193 будинки.

Нагадаємо, Комітет Ради з нацбезпеки рекомендує Ющенку розглянути на РНБО готовність влади до можливого паводка навесні.

Гідрометцентр України спростував, що навесні цього року може трапитися найсильніша за останні 10 років повінь.

ТСН повідомляв, що повінь весною 2010 може бути однією з найсильніших за останні 10 років. За даними Гідрометцентру, снігові запаси у деяких регіонах уже зараз перевищують норму, а в лютому снігу ще додасться.

Аномальна зима в Україні призвела до того, що на зміну потужним снігопадам прийшли тривалі морози до -30 С. Екологи попереджають: якщо у лютому снігу додасться, а навесні стрімко потеплішає, у 2010 році варто чекати найсильнішої за останні роки повені.

Читайте також:

Ющенка попереджають про великі повені і закликають зібрати РНБО

Гідрометцентр спростував інформацію про "страшну" повінь

Україні загрожує найсильніша за останні 10 років повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: