Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Херсонський сморід: обласні чиновники погрожують ліквідувати птахофабрику неподалік міста

Люди скаржаться на запах, а на підприємстві відповідальність із себе знімають.

Від жахливого смороду вже кілька днів поспіль потерпають жителі Херсона. Напередодні через спеку неприємний запах став настільки нестерпним, що люди почали звертатися зі скаргами до екологічних та санітарних служб, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Запах убивчий просто", - зізнавалися люди. Причиною його стала кілометрова смуга свіжого курячого посліду зовсім недалеко від Херсона. Там і затримали вантажівку, що привезла чергову партію із сусідньої птахофабрики. Водій зізнався, що возить смердючий вантаж уже кілька місяців.

ВідеоЖителі Херсона скаржаться на сморід з поля, куди викидає відходи виробництва птахофабрика

Від жахливого смороду вже кілька днів поспіль потерпають жителі Херсона. Напередодні через спеку неприємний запах став настільки нестерпним, що люди почали звертатися зі скаргами. Джерело забруднення – кілометрова смуга свіжого курячого посліду біля міста. У поліції збирають матеріал для відкриття кримінального провадження за забруднення земель.

Жителі Херсона скаржаться на сморід з поля, куди викидає відходи виробництва птахофабрика

Чиновники кажуть, що підприємство вже не раз попадалося на незаконному вивезенні посліду, щоправда, не в таких масштабах. Тепер порушника обіцяють закрити. "На території Херсонської області не буде працювати псевдо-інвестор, який погіршує екологічний стан Херсонської області", - заявив директор департаменту екології Юрій Попутько.

Точнісінько така смуга гною є на іншому кінці поля. Він розкиданий, як добриво, по всьому ґрунту. "Наші фахівці зараз займаються встановленням земельної ділянки, кому вона належить, хто є її власником. Хто використовує цей послід", - розповів керівник екологічної інспекції у Херсонській області Ігор Зубович. У Держпродспоживслужбі пояснюють, що необроблений пташиний послід небезпечний. "Він може з цими ж токсинами, які виділяються з гноєм, нести отруєння для людини. Є відповідна технологія, по якій його переробляють. Тільки через відповідний час потрібно зробити дослідження, що він не є носієм вірусних чи бактеріологічних захворювань. Тільки після цього його можна використовувати як добриво", - пояснила керівник міського управління служби Марина Малахова.

Фотогалерея У Дніпрі під час пожежі на фермі живцем згоріли 5 тисяч птахів (2 фото)

На території птахофабрики стоять автомобілі, завантажені курячим послідом, але журналістів із підприємства прогнали. Через кілька годин після зйомки ТСН отримала офійційний коментар від представників фабрики – там заявили про свою непричетність до розкидання курячого посліду. "60% курячого посліду з птахофабрики "Авангард" утилізовує на заводі з виробництва біогазу. 40% курячого посліду підприємство продає місцевим фермерам, землі яких розташовано зокрема і недалеко від птахофабрики. Підприємці самостійно приймають рішення щодо використання придбаного посліду", - наголошується в документі.

У поліції збирають матеріал для відкриття кримінального провадження за забруднення земель. Затриману вантажівку забрали на штрафмайданчик. Підприємство обіцяють змусити утилізувати все за санітарними нормами, але через великий обсяг робіт побоюються, що потерпати від смороду жителям Херсона доведеться ще певний час.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції