Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

15 дітей на Херсонщині довелося госпіталізувати.

Вивозити дітей углиб материкової України почали жителі прилеглих до Криму сіл. Людей неабияк налякала ситуація в кримському Армянську. Майже тиждень місто потерпає від хімічних викидів. За офіційною версією окупаційної влади півострова, це - випаровування кислоти з пересохлого відстійника заводу "Кримський титан". Кримчан уже попередили про кислотні дощі. Оскільки завод стоїть упритул до Херсонської області, селяни - на межі паніки.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Село Преображенка ніби вимерло. Люди здебільшого поховалися по хатах.

"Кашляю, очі печуть, у хаті! Це завод нас травить. А як на двір вийду, очі щимлять. Навіть кішки почали чхати", - говорить жителька Преображенки Галина Хорошилова.

Людей, які звикли до сірчаної кислоти, що періодично впродовж багатьох років приносить вітер з титанового заводу, перелякала масна плівка, іржа та зелений наліт, які за кілька днів покрили всі металеві предмети.

Очільниця місцевого управління освіти Надіна Бова каже, що сьогодні у садок та школу не прийшли більше 60 дітей. Батьки їх вивезли із села.

"Це вже написані заяви, де батьки забрали дітей до бабусь, до дідусів, тобто подалі звідси і відвезли свою дитину", - каже начальник відділу освіти Мирнінської селищної ради Надіна Бова.

ВідеоЖителі Херсонщини на межі паніки через чутки про можливий кислотний дощ

Вивозити дітей углиб материкової України почали жителі прилеглих до Криму сіл. Людей неабияк налякала ситуація в кримському Армянську. Майже тиждень місто потерпає від хімічних викидів. За офіційною версією окупаційної влади півострова - це випаровування кислоти з пересохлого відстійника заводу "Кримський титан". Кримчан уже попередили про кислотні дощі. Оскільки завод стоїть упритул до Херсонської області, селяни на межі паніки. 

Жителі Херсонщини на межі паніки через чутки про можливий кислотний дощ

Поки знімальна група ТСН працювала у селі, пішов і дощ. І ті поодинокі люди, які були на вулиці, одразу поховалися. Бо, кажуть, цей дощ небезпечний для здоров'я.

Місцевий житель Леонід зі здивуванням показує хромовані деталі автомобіля. Каже, вони позеленіли під час дощу просто на очах.

Медичні маски, що спеціально завезли до місцевої аптеки, розмели.

У Преображенці та ще п'яти селах, які межують з Кримом, уже другий день медики обстежують дітей. Утім, фізичних проявів цих скарг у більшості дітей медики не встановили. Поки що виявили 15 – зі схожими симптомами, яких обстежуватимуть.

"У деяких є риніт, ларингіт, це подразнення верхніх дихальних шляхів. Завтра дітей за дозволом батьків візьмемо в діагностичне відділення обласної клінічної лікарні", - каже начальник Департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

"Тому що є схожа симптоматика і направили їх для більш глибокого аналізу до Херсона, щоб зрозуміти – це алергічна реакція, чи це реакція на хімію. Потім будемо ухвалювати рішення, максимум до понеділка, чи будемо зупиняти навчальний процес", - говорить голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Таку саму іржу та зелений наліт жителі кримського Армянська помітили ще два тижні тому. Кажуть, що це сірчана кислота з "Титану". Окупаційна влада не визнає екологічної катастрофи. Утім, впродовж двох днів провели масову евакуацію всіх дітей з Армянська. Окупаційна влада Криму заявила, що роботу титановий завод, з відстійника якого, найімовірніше, і йдуть випари кислоти, нібито призупинили. Утім, за трубами добре видно, що він працює.

4 вересня окупаційна влада Криму таки оголосила, що концентрація шкідливих речовин у повітрі на півночі півострова перевищила допустиму норму, проте екологічної катастрофи не визнає. Жителів півострова попереджають про ймовірність кислотних дощів. За даними гідрометцентру, нині у Криму очікуються сильні зливи та грози.

Користувачі соцмереж також повідомляють про новий етап евакуації з Армянська – людей, хворих на астму та алергію, планують вивозити із міста. Місцеві жителі й надалі продовжують скаржитися на їдкий запах у повітрі, погане самопочуття та біль у горлі.

Тим часом у прилеглих до окупованого Криму селах Херсонщини шириться паніка. Користувачі говорять про другий Чорнобиль і побоюються, що отруєне повітря й далі піде територією України. В Херсонській облдержадміністрації заспокоюють: приводів для паніки немає. У цьому так само сьогодні в прямому ефірі "Сніданку з "1+1" запевняв і міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш:

"Це хімічне підприємство не радіоактивне. Окупаційна влада приховує від нас, від населення, від міжнародних організацій, від України реальний стан справ. Це нас і бентежить".

ВідеоУкраїна закрила контрольні пункти "Каланчак" і "Чаплинка" через ситуацію в Армянську

Створити незалежну комісію для оцінювання масштабів катастрофи. Українська влада звернулася до міжнародної спільноти з проханням надіслати до окупованого Криму моніторингову місію, щоби з'ясувати реальну ситуацію та зупинити екологічну катастрофу. Росія досі приховує інформацію про аварію в Армянську. 

Україна закрила контрольні пункти "Каланчак" і "Чаплинка" через ситуацію в Армянську

Поки що зарано говорити про хімічне отруєння, кажуть і медики. Завтра дітей, що скаржаться на самопочуття, оглянуть у Херсонській обласній лікарні і тоді остаточно з'ясують, у чому причина.

"Якщо підтвердиться, на мій погляд, ми повинні поставити до відома російську сторону через відповідні канали, щоб вони вжили заходи зі свого боку", - говорить заступник міністра екології та природніх ресурсів України Віктор Вакараш.

На сьогодні поки що єдині, хто офіційно зафіксував вміст хімічних з'єднань у повітрі, – це прикордонники. Вони виявили забруднення своїми приладами. Утім, у якій кількості - прилад не показує. Вже евакуювали військових з найбільш небезпечних ділянок. І видали засоби захисту.

Під вечір четверга стало відомо, що контрольні пункти в’їзду-виїзду "Каланчак" та "Чаплинка", що з'єднують материкову Україну з Кримом, тимчасово призупиняють свою роботу.

Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції