Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хлопчика із ДЦП, якого медсестра Житомирського інтернату прирекла на смерть, усиновила багатодітна родина зі США

Хлопчика із ДЦП, якого медсестра Житомирського інтернату прирекла на смерть, усиновила багатодітна родина зі США

У сім'ї виховують 13 всиновлених дітей із різних країн.

Дев'ятирічного Андрія Галушко із Романівського спецінтернату, де сказали, що він помре, усиновила сім'я з американського штату Індіана. Хлопчика із ДЦП у 2016 році врятувала волонтерка, яка забрала дитину додому, і наступні три роки шукала родину для виховання в Україні. Але пошуки були марними. Чому досі діток з інвалідністю українці рідко забирають у родини та бояться їх усиновлювати, у сюжеті ТСН.19:30.

Волонтерка Вікторія пригадує, що зустріла вперше Андрійка в Романівському спецінтернаті у жахливому стані. Він мав температуру за 40 і майже агонією. Тоді й забрала його додому і разом зі своєю мамою тимчасово замінила сім'ю.

Медсестра ж закладу, яка мала опікуватись Андрієм, винесла дитині смертельний вирок і не захотіла перейматися його долею. Згодом її звільнили, Романівський спецінтернат переформатували, проте нікого за недбалість так і не покарали.

Відео Родина з США всиновила українського 9-річного хлопчика, якому в інтернаті не давали шансів вижити

Знайшов маму за тисячі кілометрів. Дев'ятирічного Андрія Галушка із ДЦП, на якого в інтернаті махнули рукою і сказали помре, всиновили. Андрійка врятувала волонтерка. Його забрали додому, а потім ще три роки шукали сім'ю для виховання в Україні. А знайшли в Америці. Більше читайте тут

Родина з США всиновила українського 9-річного хлопчика, якому в інтернаті не давали шансів вижити

"Попри те, що було відкрито кримінальну справу. Але через деякий час вона була закрита", - каже уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Рідна матір від хлопчика не відмовилась, але до себе не забрала і дала згоду на усиновлення. "Мама живе в селі. Бідна родина, малозабезпечена. У неї є ще двоє дітей", - каже волонтерка Світлана Харченко.

В Україні родині Андрієві шукали всі ці три роки. Але усиновила його родина американців Джеймі та Кріса Річардсонів. Нова закордонна сім'я маленького українця багатодітна, батьки вже мають 13 дітей і всі усиновлені з різних країн. Однак, з Андрійком Джеймі та Кріс уже знаходять порозуміння, обіймають його й тримають за руку.

"В Америці є багато програм для реабілітації дітей з ДЦП, також в нас уже є одна донька з ДЦП, ми знаємо, як турбуватись", - переконує нова американська матір.

Українські наставниці, прощаючись з хлопчиком вірять, що у новій родині йому буде ліпше. Дитячий омбудсмен Микола Кулеба визнає, що контролювати усиновлених за кордоном українців, вкрай важко. Але зауважує, що іноземці частіше всиновлюють дітей з інвалідністю.

"У випадку з Андрієм, ця сім’я повідомила, що не тільки вони є фахівцями, а і поруч з ними є відповідні центри, реабілітації, медичні послуги, і вони не бояться того, що приймають таких дітей", - пояснює уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

З України, окрім Андрійка, родина у США усиновлює ще двох з важкими діагнозами діток із Запоріжжя, проте їм поки ще не дають візи і тому мама залишається тут. А батько везе Андрія за океан і вже у соцмережах публікує світлини усміхненого хлопця у новому домі.

Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції