Хлопець продав нирку, щоб влаштувати найкраще весілля

Хлопець продав нирку, щоб влаштувати найкраще весілля

Більшість таких "продавців" помирають, або ж стають інвалідами

Рідні лише після смерті побачили на його тілі шрам від видаленого органу.

Майже два з половиною десятки українців щороку нелегально продають власні органи, стверджують громадські організації. Міліція, зі свого боку, лише за цей місяць змогла урятувати двох людей від такого вчинку. Чим для них міг обернутися такий бізнес, показує статистика. Більшість таких "продавців" помирають, інші ж стають інвалідами, йдеться у сюжеті ТСН.

Фінансові негаразди замалим повністю не змінили їхнє життя. За 10 тисяч доларів двоє парубків із Тернополя ладні були попрощатися із ниркою, бо мали дітей та серйозні проблеми з виплатою кредитів.

Від операції у Коста-Ріці їх урятували правоохоронці. Затримали хлопців у Борисполі. А разом із ними й парубка, який їх завербував і з кожного мав по 2 тисячі доларів. Врятовані ж, кажуть правоохоронці, навіть не зрозуміли, на що насправді погодилися.

Борги, бажання швидких грошей, моральні проблеми та звичайні лінощі. Саме це, кажуть медики, найчастіше і спонукає людей робити зі своїх органів товар. Але якщо легальна пересадка у хорошій клініці - це завжди майже 100% успіх, то нелегальна, якою завжди є продаж, шлях до лікарні. З банальним нагноєння рани або ж навіть відмовою внутрішніх органів.

Бо в Європі та Америці торгівля органами заборонена, тому проводяться такі операції у країнах третього світу. Операція ж проходить за принципом: головне - отримати орган, а не подбати про пацієнта.

"Не думаю, що донори проходять повне обстеження і повний реабілітаційний курс", - переконує директор координаційного центру трансплантації клітин і органів Руслан Салютін.

Не кажучи вже про подальшу неможливість повноцінного життя: протипоказані розваги, важка праця, спорт.

До того ж, такі історії далеко не завжди закінчуються хепі-ендом. На Львівщині 20-річний хлопець хотів влаштувати найкраще весілля для коханої. Виїхав на заробітки. Привіз 15 тисяч доларів. Весілля справили, а через місяць парубок помер. І лише тоді рідні побачили на його тілі шрам від видаленої нирки. Кому і де він її продав, встановити вже було неможливо.

Запобігати таким випадкам, визнають у міліції, складно. Продавати свої органи українці їдуть до Еквадору, Косово, Азербайджану, - це ускладнює розслідування. Та й, власне, про операцію "торговці" майже нікому не розказують. Адже вони отримують за це гроші.

Від 3-х до 15-ти тисяч доларів за нирку, частину печінки чи кістковий мозок. Величезна для більшості "продавців" сума - насправді лише одна десята реальної вартості нирки. 20 мільярдів доларів - у стільки оцінюють нелегальний ринок органів у світі. Тому справжні гроші на такому бізнесі роблять зовсім інші люди.

За два роки в Україні було порушено 4 гучні справи про торгівлю органами. Ще два випадки, у Чернігові та Миколаєві, нині розслідує Служба безпеки України.

І хоча частину органів брали від неживих донорів, усе ж найпроблемнішим, кажуть у міліції, залишається саме "живий товар". Адже навіть попри численні попередження про можливу небезпеку для життя, охочих заробити на своїх органах не меншає.

Майже два з половиною десятки українців щороку нелегально продають власні органи

Майже два з половиною десятки українців щороку нелегально продають власні органи

Повʼязані теми:

Наступна публікація