Хмара вулканічного пилу знову насувається на Україну

Британські метеорологи заявили, що на схід Європи рухається друга хмара вулканічного попелу з Ісландії.

Хмара вулканічного пилу з Ісландії в п'ятницю 23 квітня до 21:00 за київським часом може накрити основну частину Польщі, північний схід Німеччини, майже всю Данію, південну частину Швеції і "зайти" на територію України і Білорусі. Про це повідомило в черговому прогнозі британське метеоагентство.

У теж час, метеорологи прогнозують, що до ранку суботи хмара вулканічного попелу зрушиться на схід, майже повністю звільнивши Німеччину і протягнеться над східною частиною Польщі, "закривши" всю Литву і половину Білорусі.

Нагадаємо, ісландський вулкан Ейяфьятлайокудль "прокинувся" вперше за останні 200 років. 14 квітня в результаті його другого виверження утворилася хмара вулканічного попелу, яка накрила спочатку Північну, потім Західну і Східну Європу.

Повітряне сполучення Європи виявилося практично повністю паралізованим впродовж п'яти днів. Лише 21 квітня країни почали відкривати повітряний простір і нормалізувати графік авіарейсів. За попередніми даними, збитки авікомпаній за цей час склали 1,7 млрд доларів, криза охопила 29% світової авіації, щодня її заручниками ставали 1,2 мільйона пасажирів.

Зокрема, в Україні у зв'язку з переміщенням хмари вулканічного попелу через виверження вулкана в Ісландії чотири з п'яти повітряних зон були закриті.

Водночас, британські метеорологи заявили, що на Європу насувається друга хмара вулканічного попелу.

Читайте також:

Друга хмара вулканічного попелу може накрити Європу

Польоти над Європою офіційно визнані безпечними

Активність ісландського вулкана знизилася в десять разів

Повітряний простір над Україною повністю відкритий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: