Хода проти расизму

Сьогодні, блисько 300-400 осіб поройдуть ходою, щоб привернути увагу до проблеми расової дискримінації, яка зростає в нашій країні.

26 червня 2007 року об 11:00 близько 300-400 осіб (українці, іноземці, відомі громадяни нашої країни) пройдуть ходою від Майдану Незалежності до Секретаріату Президента України, щоб привернути увагу до грубого порушення фундаментального права кожної людини - бути вільним від расової дискримінації. Хода влаштована організацією Sos-racism.

У 12:00 учасники акції передадуть Президенту України, який є гарантом дотримання Конституції і її безумовного виконання Звернення з вимогою звернути увагу на порушення прав людини в Україні, а саме на випадки расової дискримінації і нетерпимості, які стали звичайним явищем останнім часом.

Мета учасників не тільки привернути увагу самого Президента України, але і нагадати всім іншим, у тому числі і чиновникам, про неприпустимість порушення прав людини і про те, що Україна повинна виконувати свої міжнародні зобов'язання.

Генеральний секретар Sos-racism - Валід Арфуш й інші  звертають увагу на деякі факти вбивств на расовому підґрунті, які сталися останнім часом.

"На жаль, працівники правоохоронних органів не вважають ці вбивства расово мотивованими, - відзначають організатори. - Засоби масової інформації не звертають на цю тенденцію уваги, чиновники взагалі не визнають існування в Україні проблем расової нетерпимості і ксенофобії, не роблять ніяких кроків для припинення. З іншого боку, чи може ситуація бути іншою?"

"Так, приклад інших країн, які вирішували подібну проблему, показує, що все може складатися зовсім по іншому. 1 лютого 2001 року 30 тисяч норвежців вийшли на вулиці протестуючи проти першого в історії країни расово мотивованого вбивства 15 літнього чорношкірого тінейджера Бенджаміна Нермансена. Цей напад шокував всю країну. Сам Принц Норвегії взяв участь в протестах. Були арештовані два неонацисти, яких звинувачували у вбивстві. Цей публічний протест був найбільшим в Норвегії з часів Другої світової війни", - йдеться в зверненні.

"Дуже важливо, щоб люди зрозуміли, що немає різниці між расами. Всі ми рівні. Люди відрізняються лише своєю поведінкою і вчинками, а не за кольором шкіри, національністю або релігією", - говорить організатор Валід Арфуш.

Журналіст Савік Шустер відзначив, що принципово бере "участь в цій кампанії. Мені добре відомо, як розвивалися радикальні рухи в Італії, і я б дуже не хотів такого ж сценарію для України".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: