Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Холівар" веганів і м’ясоїдів: антрополог спробував примирити сторони іншою дієтою

Однак ця спроба вочевидь марна, бо для затятих прибічників протилежних раціонів не існує компромісів.

Ментальне простистояння між веганами і м’ясоїдами жорстке, бо переконані прихильники обох раціонів бачать ідеальний світ без наявності в ньому протилежного табору. Вербальні бої відображають не просто гастрономічні смаки, а війну світоглядів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я за те, що чим більше людей будуть веганами, тим буде ліпше й нашій планеті", - каже Ольга Онищенко. Серед її аргументів – не екологічність м’яса. Він прийшов із США, де м’ясними продуктами зловживають – з’їдають 120 кг на рік (250 г на добу), що вчетверо більше, ніж норма для здорової людини. Задовольнити такі апетити можна лише промисловим способом, який вегани вважають негуманим. "Ніколи ця тварина не бачить ні сонця, ні трави. Це як в тюрмі, і це дуже жорстоко", - каже американка українського походження Софія Міколяш-Георгієва, яка саме опановує веганство. М’ясна норма українця втричі менша, ніж в Америці – лише 48,5 кг на рік. Але для вітчизняних прихильників рослинної дієти це не вагомий аргумент. Для них існує інший: тварини – це друзі. У родині Онищенків вважають, що з’їсти курку – це те саме, що з’їсти власного кота.

 

ВідеоТСН спробувала дізнатись, хто правий у протистояння вегетаріанців та м'ясоїдів

 

Сльози веганів над розчленованою куркою в супермаркеті затятий м’ясоїд Юрій Ірхін не розуміє. Він переконаний, що їстівні звички глибоко сидять в кожному, і різка їхня зміна може призвести до серйозних конфліктів із самим собою. "Всі вегани – це прибічники культу. Розумієте, захоплення цим культом – це обмеження та позбавлення себе задоволення, харчового задоволення. Людина від їжі перш за все отримує задоволення, в вже потім поповнення енергетичного запасу", - вважає судовий експерт. На його боці й статистика: веганів у світі налічується не більше 3%, тоді як 97% решти людей має більше підстав диктувати свої умови.

 

 

Козирна карта веганів – це здоров’я, котре здобувається на довічному постуванні. Трактати про це вегетаріанці можуть цитувати на пам’ять, зокрема ті абзаци, де йдеться про шкоду від продуктів тваринного походження. Цей факт, особливо щодо дитячого організму, завзято заперечує офіційна медицина. Дієтолог Яна Кравченко лякає розвитком цілого букету хвороб за відсутності тваринного білка. "Дорослі можуть хоч голими танцювати. Це злочин розумієте, коли батьки обирають за дитину! Це злочин", - переконана вона. Ольга Онищенко і її друзі-вегани аргументам дієтологам не вірять, натомість звинувачують лікарів та виробників молока і м’яса у світовій змові. Тому хочуть розпочати власну експансію і посадити планету на рослинну дієту. Шеф-кухар вегетаріанець Микита Верещака переконаний: якщо людство раптом пересатне їсти м’ясо – на землі не буде голоду. "Природа нас одразу винагородила ягодами, фруктами, овочами, котрі ми можемо просто зібрати та з’їсти", - пояснює він.

 

 

Фермерських тварин зараз дійсно більше, ніж людей на всій планеті. Цим тваринам потрібні пасовища і корми. Існує навіть жарт, що вони об’їдають веганів. Але про один нюанс вегани воліють не згадувати: разом з м’ясо-молочною промисловістю зникнуть мільйони робочих місць. Іще один, куди серйозніший аргумент м’ясоїдів – це так звана піраміда харчування, котру визнають лікарі в усьому світі. Дослідник історії людства Павло Шидловський називає найздоровішою для сучаного світу класичну середземноморську дієту. Він із висоти науки пропонує веганам і м’ясоїдам мирову. "Всім людям на планеті потрібно скоротити споживання м’яса. Бо діє психологія голодних років. Відмовитись 100% неможливо, але я вважаю, що здорова їжа – це різноманітна їжа", - каже антрополог.

Кореспондент ТСН Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції