Холодницький розповів подробиці справи голови ЦВК Охендовського

Дата публікації
Перегляди
3766
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Холодницький розповів подробиці справи голови ЦВК Охендовського

Фото: УНІАН

За словами голови САП, зібрано достатньо доказів про отримання чиновником хабарів у великому розмірі.

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський підозрюється у тому, що отримав з "чорної каси" Партії регіонів десятки тисяч доларів.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

За його словами, під час досудового розслідування детективи НАБУ та прокурори САП встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році здійснив шість закордонних відряджень. У документах було вказано, що ці візити були задля "ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року".

Холодницький зазначає, що справжньою метою цих візитів було неофіційне доручення вищих службових осіб держави та членів Партії регіонів донести до іноземних урядовців, міжнародних і міжурядових організацій інформації про "демократичний" перебіг виборчого процесу в Україні.

"Досудове слідство має достатні підстави вважати, що як "винагороду за такі свої дії, підозрюваний отримав відшкодування понесених ним за кордоном витрат за рахунок коштів Партії регіонів. Документами так званої "чорної бухгалтерії" підтверджуються чотири випадки отримання ним готівкових коштів в офісі Партії регіонів у м. Києві по вул. Липській, 10, на загальну суму 16 734 долари США", - написав Назар Холодницький.

Голова САП додав, що Охендовський засвідчував власноручним підписом факт одержання грошей у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року.

"Автентичність його підписів підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою", - зазначив антикорупційний прокурор.

Окрім того, було виявлено ще два записи про можливе отримання Охендовським грошей у сумі 100 000 та 45 000 доларів США. Голова ЦВК власноручно не розписувався при одержанні цих коштів, але встановлено, що їх видачою займалась та ж особа, що і у випадках отримання ним коштів за відрядження, що дозволяє стверджувати про їх достовірність.

"Таким чином, мова йде про вчинення злочинів, передбачених частинами 3 та 4 статті 368 Кримінального кодексу України, чинної на час їх скоєння – одержанні хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище", - зазначив Назар Холодницький.

Розслідуванням справи займаються детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП. Після завершення збору доказів кримінальне провадження буде направлено до суду для розгляду по суті.

Нагадаємо, раніше НАБУ повідомляло, що зібрало достатньо доказів для оголошення голові ЦВК Михайлу Охендовському підозри в незаконному отриманні коштів з "чорної каси" Партії регіонів.

Раніше повідомлялося, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє чотири факти можливого отримання коштів з "чорної каси" Партії регіонів головою ЦВК Михайлом Охендовським. Тоді глава САП Назар Холодницький заявляв, що в наданих НАБУ Віктором Трипаком документах мова йде про можливе отримання суб'єктом О. коштів на відшкодування витрат, пов'язаних з відрядженнями за кордон як члена ЦВК.

Увечері 13 грудня Охендовському вручили повідомлення про підозру. Підозру вручили в аеропорту "Бориспіль", куди керівник ЦВК прилетів з Киргизстану після спостереження за виборами і референдумом.

Справу "чорної бухгалтерії" Партії регіонів продовжує розслідувати антикорупційна прокуратура

Справу "чорної бухгалтерії" Партії регіонів продовжує розслідувати антикорупційна прокуратура

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3766
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація