Кулик, Продан та 30 депутатів: Холодницький розповів, які справи "посипалися" через скасування статті про незаконне збагачення

Дата публікації
Перегляди
999
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кулик, Продан та 30 депутатів: Холодницький розповів, які справи "посипалися" через скасування статті про незаконне збагачення

Фото: Право на владу

Фігурантами справ мали стати десятки народних депутатів, міністри та очільники ОДА.

Майже 30 народних депутатів майже з усіх фракцій мали стати фігурантами кримінальних справ щодо незаконного збагачення, але тепер це неможливо через скасування цієї статті Конституційним судом.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" заявив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

За його словами, за роки роботи НАБУ і САП було відкрито 106 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого за незаконне збагачення. 37 проваджень було закрито, чотири – направлено до суду, а 65 досі розслідуються.

Холодницький зазначив, що перші провадження за цією статтею були направлені до суду ще у квітні 2016 року – це була справа колишнього військового прокурора сил АТО Кулика. Справа слухається у суді вже майже три роки, а минулого року відбулося лише три засідання, розповів керівник САП.

Останнє провадження, яке направили до суду минулого тижня, стосувалося міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Ще є справа голови Держаудитслужби і справа судді одного із судів Луганської області, який зумів "на свою зарплату" придбати у Харкові дві елітні квартири.

Окрім того, антикорупційні органи вже готові були завершити слідство у справі екс-глави Державної фіскальної служби Продана. Також фігурантами справ про незаконне збагачення мали стати міністри, їхні заступники та очільники ОДА.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України визнав статтю про незаконне збагачення "такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною)". Зазначимо, що саме впровадження статті про незаконне збагачення у 2015 році було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Всі справи, порушені проти можновладців про незаконне збагачення, будуть закриті - НАБУ

Всі справи, порушені проти можновладців про незаконне збагачення, будуть закриті - НАБУ

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
999
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація