Хорошковському порадили навести лад в СБУ, а не стежити за журналістами

Кореспондент німецької газети "Frankfurter Allgemeine Zeitung", за яким шпигувала СБУ, порадив голові служби займатися налагодженням контролю над відомством, ніж шпигунством за неакредитованими журналістами.

Німецький журналіст Конрад Шуллер натякнув, що голові СБУ Валерію Хорошковському краще займатися налагодженням ладу у своїй структурі, ніж шпигунством за журналістами.

Про це кореспондент німецької газети "Frankfurter Allgemeine Zeitung" заявив, коментуючи заяву голови Служби безпеки, що журналіст порушував закони України.

"Якщо справді процеси стеження за мною були ініційовані ще за місяці до того, як у квітні я відчув їх на собі, то це свідчить про те, що робота СБУ, вочевидь, погано злагоджена, якщо їй потрібно кілька місяців, аби відреагувати на той чи інший сигнал", - заявив Шуллер.

"Як на мене, це, крім того, свідчить і про те, що сам керівник СБУ не має реального контролю над своїм відомством. Мені здається, цій структурі варто попрацювати насамперед над цим замість того, щоб вистежувати якихось журналістів без акредитації", - заявив німецький журналіст.

Крім того Шуллер наголосив, що працівники СБУ могли подзвонити йому з приводу акредитації, а не шпигувати за ним і залякувати його інформаторів.

"Для цього спецслужбам не потрібно було залякувати моїх знайомих, людей, яких я інтерв'юю, а також моїх інформаторів в Україні. А ці люди справді залякані. Про це свідчить той факт, що вони досі не захотіли публічно заявити про ці випадки громадськості. Я розцінюю це як елемент залякування, обмеження свободи слова, а також чинення тиску на інформаторів і журналістів", - заявив Шуллер.

Шуллер визнав, що на момент, коли СБУ почала проявляти підвищений інтерес до його діяльності в Україні, чинної акредитації в нього не було. Але журналіст відзначив, що не був поінформований про те, що акредитація в Україні є обов'язковою.

Журналіст дивується, чому відсутність акредитації тільки тепер зацікавила українські структури і не завадила йому свого часу взяти інтерв'ю у чотирьох українських міністрів закордонних справ - Тарасюка, Огризка, Порошенка і Грищенка, у двох прем'єр-міністрів - Тимошенко та Януковича, та двох президентів - Ющенка і Януковича.

"Я дивуюся, що такі факти моєї біографії, вочевидь, вислизнули з-під уваги СБУ та українського уряду і що в них існували сумніви щодо того, чи я справді є журналістом, а не шпигуном", - сказав Шуллер.

Він переконаний, що навіть якщо акредитація для зарубіжних журналістів обов'язкова - хоча формулювання щодо цього в українському законодавстві доволі розмиті - то такі випадки не повинні ставати предметом розгляду СБУ, а тим паче ставати приводом для стеження.

"Я дякую пану Хорошковському за його відкритість, коли він визнав факт спостереження. Але, незважаючи на це, я протестуватиму проти таких дій", - заявив Шуллер.

Попри все, Шулер запевнив, що не має наміру залишати роботу в Україні, що йому подобається ця країна і він далі здійснюватиме тут свою журналістську діяльність.

Нагадаємо, в серпні кореспондент німецької газети Frakfurter Allgemeine Zeitung Конрад Шуллер заявив, що Служба безпеки України стежить за ним і проводить допити осіб, які контактують з іноземними журналістами.

У жовтні голова СБУ Валерій Хорошковський визнав, що за німецьким журналістом було встановлено спостереження.

Читайте також:

СБУ визнала стеження за німецьким журналістом

СБУ допитує осіб, які контактують з іноземними журналістами

БЮТ знову вимагатиме відставки Хорошковського

В СБУ проведуть флешмоб проти свавілля спецслужби

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: