Хресний хід УПЦ МП зсередини: автобуси для своїх і розмови про обранність Путіна

За підрахунками журналістів, у хресному ході налічується не більше 50 постійних прочан.

Хресний хід вірних УПЦ Московського патріархату зі Сходу і Заходу України ще ніколи не збурював такий шквал емоцій, підозр і застережень, як цього разу.

Сумніви, що учасники ходу і справді йдуть молитися за мир і любов, з'явилися після фотосвідчень із Харкова: георгіївські стрічки і портрети російського царя Миколи ІІ були в колоні. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив про сценарій московських спецслужб: поряд із мирними вірянами до Києва стягують провокаторів. В УПЦ МП усе заперечують, повідомляє ТСН.Тиждень.

Щоранку зі сходом сонця хресний хід розпочинає свій рух. До Полтави, де заночували хрестоходці з Донбасу, вдосвіта вирушили й журналісти ТСН.

До Макарівського собору щороку сюди сходяться люди, щоб прикластися до Горбанівської ікони Божої Матері – святині Полтавщини. Цьогоріч уперше до них доєдналися прочани з Хресного ходу. Люди зі священиками зайшли до храму, лише коли приїхав полтавський владика.

Серед вірян складно зрозуміти, хто прибув зі Святогірська. Їх можна впізнали лише за невеликими групами з хрестами у руках, і торбами за плечима. Навіть від звичайної камери телефону вони ховають свої засмаглі обличчя. Їх охороняють тутешні козаки.

Але те, що хресний хід давно вийшов за межі не тількі конфесійні, а й церковні, тут добре розуміють. Тож купа звинувачень у пресі про політичний штиб акції Московського Патріархату, про георгіївські стрічки і зображення російського царя змусили священиків зважувати слова.

Втім, хресний хід правильніше було назвати поїздкою, тому що п'ять кілометрів пішки, а 80 км їдуть автобусом. Одна з вірних навіть пояснила: саме така несправжня автобусна проща замість пішої змусила її відмовитись від приєднання до ходу.

При цьому в автобус із прочанами сторонніх не пускають. Цей транспорт підвищеного комфорту з умивальниками і столами тільки для своїх.

За підрахунками журналістів, у хресному ході налічується не більше 50 постійних прочан, які цілком покладаються на організаторів і не знають наступного пункту маршруту і розпорядку. Взагалі учаники ходу дуже жваво відгукувалися на політичні розмови. Під час ходи люди потерпають від спеки. Вони рятуються обливаннями й купанням в освяченому джерелі. Ті, хто не в змозі витримати довжелезну чергу, біжать до озера.

Годують учасників гречкою, салатом із капусти й пиріжком із повидлом. Згодом перепочинок і ночівля в полтавському жіночому монастирі. Частина спить у наметах, а інші – у храмах.

Водночас помітна ще одна особливість хрестоходців: доки місцеві відстоюють службу, вони сидять табором за церквою разом із священиком. І до відлуння молитви домішуються світські розмови. "Путін - це дорога на небо, а Захід – це шлях землею. Захотіли життя як на Заході. У нас, як на Заході – гомосексуалізм, розпуста", - говорять віряни.

Щоб стати одним із прочан треба просити благословення священика, тому що паству веде він. На запитання "куди", відповіді для себе не знайшлось.

Наталія Ярмола, Павло М'яснов, ТСН.Тиждень 1+1.

ВідеоХресна хода Московського патріархату перетворилася на VIP-захід із фейс-контролем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: