Хресний хід УПЦ МП зсередини: автобуси для своїх і розмови про обранність Путіна

За підрахунками журналістів, у хресному ході налічується не більше 50 постійних прочан.

Хресний хід вірних УПЦ Московського патріархату зі Сходу і Заходу України ще ніколи не збурював такий шквал емоцій, підозр і застережень, як цього разу.

Сумніви, що учасники ходу і справді йдуть молитися за мир і любов, з'явилися після фотосвідчень із Харкова: георгіївські стрічки і портрети російського царя Миколи ІІ були в колоні. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив про сценарій московських спецслужб: поряд із мирними вірянами до Києва стягують провокаторів. В УПЦ МП усе заперечують, повідомляє ТСН.Тиждень.

Щоранку зі сходом сонця хресний хід розпочинає свій рух. До Полтави, де заночували хрестоходці з Донбасу, вдосвіта вирушили й журналісти ТСН.

До Макарівського собору щороку сюди сходяться люди, щоб прикластися до Горбанівської ікони Божої Матері – святині Полтавщини. Цьогоріч уперше до них доєдналися прочани з Хресного ходу. Люди зі священиками зайшли до храму, лише коли приїхав полтавський владика.

Серед вірян складно зрозуміти, хто прибув зі Святогірська. Їх можна впізнали лише за невеликими групами з хрестами у руках, і торбами за плечима. Навіть від звичайної камери телефону вони ховають свої засмаглі обличчя. Їх охороняють тутешні козаки.

Але те, що хресний хід давно вийшов за межі не тількі конфесійні, а й церковні, тут добре розуміють. Тож купа звинувачень у пресі про політичний штиб акції Московського Патріархату, про георгіївські стрічки і зображення російського царя змусили священиків зважувати слова.

Втім, хресний хід правильніше було назвати поїздкою, тому що п'ять кілометрів пішки, а 80 км їдуть автобусом. Одна з вірних навіть пояснила: саме така несправжня автобусна проща замість пішої змусила її відмовитись від приєднання до ходу.

При цьому в автобус із прочанами сторонніх не пускають. Цей транспорт підвищеного комфорту з умивальниками і столами тільки для своїх.

За підрахунками журналістів, у хресному ході налічується не більше 50 постійних прочан, які цілком покладаються на організаторів і не знають наступного пункту маршруту і розпорядку. Взагалі учаники ходу дуже жваво відгукувалися на політичні розмови. Під час ходи люди потерпають від спеки. Вони рятуються обливаннями й купанням в освяченому джерелі. Ті, хто не в змозі витримати довжелезну чергу, біжать до озера.

Годують учасників гречкою, салатом із капусти й пиріжком із повидлом. Згодом перепочинок і ночівля в полтавському жіночому монастирі. Частина спить у наметах, а інші – у храмах.

Водночас помітна ще одна особливість хрестоходців: доки місцеві відстоюють службу, вони сидять табором за церквою разом із священиком. І до відлуння молитви домішуються світські розмови. "Путін - це дорога на небо, а Захід – це шлях землею. Захотіли життя як на Заході. У нас, як на Заході – гомосексуалізм, розпуста", - говорять віряни.

Щоб стати одним із прочан треба просити благословення священика, тому що паству веде він. На запитання "куди", відповіді для себе не знайшлось.

Наталія Ярмола, Павло М'яснов, ТСН.Тиждень 1+1.

Хресна хода Московського патріархату перетворилася на VIP-захід із фейс-контролем

Журналісти ТСН спробували приєднатися до хресної ходи вірян Московського патріархату, що йдуть зі сходу України до Києва. Виявляється, стати учасником цього заходу по дорозі не так просто.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: