Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Хресний батько" нелегальної міграції через Україну дав коментар перед депортацією

Афганець заявив, що лише допомагав землякам утекти подалі від війни.

Головного організатора потоку нелегалів до Європи вдалося випровадити з України. Афганець Валі Мухамед на прізвисько "Інженер" плідно співпрацював із кримінальними угрупованнями в Росії, аби транзитом через обидві країни переправляти людей із центральної та південної Азії до ЄС, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я ніколи на чужому горі не заробляв. Ці люди, котрі виїздили до Європи, вони від війни втікали. Точно така ж війна в Афганістані. Я просто землякам допомагав, так, заробляв, але я допомагав їм. Тарифи не пам'ятаю", - розповів він журналістам.

ВідеоЗ України примусово видворили головного організатора переправлення нелегалів до Європи

Українські правоохоронці кажуть, що з одного нелегала кримінальні ділки отримують 12-15 тисяч доларів – залежно від кінцевого пункту призначення. "Інженер" організував транспорт, житло, перетин кордону і хабарі посадовцям на території України. Силовики кажуть, що афганець мав фіктивну посвідку на проживання та надзвичайно розгалужену мережу агентів – фактично, жоден нелегал не міг перетнути кордону без його участі та відома.

Кілька років Валі жив в елітному котеджному містечку Совіньйон під Одесою. В'їзд на його територію закритий шлагбаумом та охоронцями, а знімання заборонене. Однак ТСН вдалося проїхати всередину – до будинку, де начебто досі мешкає дружина "Інженера" з дітьми. Хоча під парканом стоїть авто, двері ніхто не відчиняє.

Оперативники розповіли, що затримали афганця на одній із заправок в Одесі. Чоловік намагався накивати п'ятами після того, як дізнався, що ним зацікавилася слідчі. У поліції кажуть, що з 2007 року іноземця тричі притягували до кримінальної відповідальності, за незаконне переправлення людей через кордон його навіть судили, проте афганцю вдалось уникнути відповідальності. Тепер Мухамеду на три роки заборонено в'їзд на територію України – чоловіка депортували на батьківщину.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції