Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Християни святкують Вознесіння Господнє

Свято віряни відзначатимуть протягом десяти днів.

У всьому світі 17 травня християни східного обряду святкують Вознесіння Господнє.

Зазначимо, Вознесіння належить до 12 найбільших свят у церковному році і відзначається на сороковий день після Великодня, завжди у четвер.

Згідно з Новим Заповітом, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос зібрав усіх апостолів у Віфанії, на Єлеонській горі, а потім вознісся на Небо, сівши "праворуч Отця". Після цього Христос звелів чекати Другого пришестя Спасителя на землю. У Святому Письмі йдеться, що востаннє Ісус Христос промовив своїм учням "Мир вам!" і дав настанову: "Ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх во ім’я Отця і Сина, і святого Духа, навчаючи їх, зберігайте все те, що я вам заповів, і я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця світу".

Вознесіння Господнє відзначають протягом 10 днів: 16 травня - передсвяття, цього ж дня - віддання свята Пасхи; 17 травня - саме Вознесіння, протягом 8 наступних днів - післясвято, яке завершується відданням свята - цьогоріч 25 травня.

Окремо зауважимо, що до свята Вознесіння Господнього віряни випікають обрядовий хліб у вигляді драбинок, "щоб було по чому Ісусові вилізти на небо".

Залиште свій коментар

Вибір редакції