Християни та греко-католики святкують Яблучний Спас

19 серпня відзначають одне з найбільших християнських свят - Преображення Господнє, відоме в народі як Яблучний Спас. У цей день святять яблука та зустрічають осінь.

Християни та греко-католики святкують у четвер, 19 серпня, Преображення Господнє.

Це одне із 12 найбільших християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас.

Таку назву свято отримало від імені язичницького бога Спаса, якому присвячувався врожай і стиглі плоди. Спочатку спасів було багато: грибний, хлібний, ягідний. Найбільш відомими стали три: Медовий Спас, Горіховий Спас і найголовніший - Яблучний Спас.

Цього дня варили яблучне варення, використовували яблука як начинку для пирогів, пригощали один одного, а в кінці дня в чистому полі співали пісні та проводжали літо.

З прийняттям християнства на цей день прйишлося Преображення Господнє. Цього дня, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там преобразився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, "як світло". Також апостоли побачили пророків Іллю і Моїсея, які розмовляли з Христом.

Сьогодні свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.

У цей день святять яблука та іншу садовину нового врожаю і зустрічають осінь. Люди вірили, що якщо загадати бажання, а потім з'їсти освячене яблуко, то бажання обов'язково збудеться.

Читайте також:

У суботу розпочався Успенський піст

Складено рейтинг областей України, які "потонули у смертних гріхах"

Брат Ющенка: Русь хрестив не Володимир, а Андрій

ВідеоХристияни та греко-католики святкують Яблучний Спас

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: