Християни відзначають Свято Трійці

7 червня православні, католики і греко-католики згадують зійдення Святого Духу на учнів Христових.

Православні, католики і греко-католики відзначають свято П'ятидесятниці, або Святої Трійці.

Крім того, у православних і греко-католиків на 7 червня випадає день Святого Духу.

Свято П'ятидесятниці присвячене зійденню Святого Духу на учнів Христових - апостолів - на п'ятдесятий день після Воскресіння Христового. Це явило піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ - Бог-Батько творить світ, Бог-Син викупає людей від рабства диявола, Бог-Дух Святий освячує світ через Церкву.

У євангельській традиції зійдення Святого Духу описується як полум'я, яке оточило кожного з апостолів, присутніх в 50-й день після воскресіння Ісуса Христа в одній світлиці, після чого вони знайшли "дар мов" - стали говорити на різних, не відомих їм раніше мовах. Таким чином, вони дістали можливість проповідувати віру Христову в різних куточках світу.

Християни вірять, що Святий Дух дав апостолам благодать священства для влаштування Церкви на землі, сили і розум для проповіді Слова Божого. Таким чином, в світі затвердилася християнська віра, новозавітна Церква почала свою земну історію, тому П'ятидесятниця вважається днем народження Церкви й урочисто святкується з прадавніх часів.

Напередодні Трійці віруючі прикрашають храм і свої домівки віттям дерев і квітами, зокрема, гілочками берези, що втілюють символ життя. Під час богослужіння в храмі цього дня прихожани тримають квіти в руках.

В Україні це свято в народі називають "Зеленими святами", як прикраса будинків використовують віття тополі, липи, різні трави. Католики, які цього року відзначають Трійцю в один день з православними і греко-католиками, окремо пошанували день Святого Духу, або П'ятидесятницю, - тижнем раніше, 31 травня.

З 14 століття святом Трійці в Католицькій церкві прийнято вважати першу неділю після П'ятидесятниці.

Читайте також:

В Україні з розмахом відсвяткують ювілей стахановського руху

Міжнародне свято готів та жахів

Скільки коштуватиме батькам шкільний випускний

Віруючі східного обряду святкують Вознесіння Господнє

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: