Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Християни всього світу святкують Великдень

У неділю, 4 квітня, усі християнські Церкви світу відзначають Великдень - свято Воскресіння Господнього, котре є головним для християн.

Усі християнські Церкви світу відзначають 4 квітня Воскресіння Христове, головне свято християн, що знаменує перемогу над гріхом і смертю.

Майбутній тиждень, званий Світлою седмицею, стане для християн часом святкування Великодня. Всі ці дні в храмах будуть залишатися відкритими царські врата в знак того, що своєю смертю Ісус Христос відкрив людям дорогу до раю.

Крім того, майже постійно будуть дзвонити церковні дзвони, тому що, за давньою традицією, будь-який охочий матиме можливість забратися на дзвіницю і подзвонити в дзвони, поділившись, таким чином, з іншими пасхальною радістю.

"Відзначаючи святу Пасху, будемо зберігати в розумі й серці великодню радість воскресіння з мертвих. Свята Церква закликає і вчить нас жити в мирі, любові, в усякому благочесті й чистоті, чесною працею служити ближнім, всьому українському народу і Українській державі, щоб в день нашого воскресіння бути достойними вічної радості з воскреслим Господом і Спасителем нашим, Якому належить слава, честь і поклоніння на віки віків", - наголосив у своєму вітанні Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

"Великдень – день нашого спасіння та свободи. Цю свободу людина не може знайти у світі. Й ця свобода не тотожна свободі виключно у її соціальній площині, тобто комплексу прав, які гарантуються людині у демократичному суспільстві. Христова свобода — значно глибша та всеохоплююча", – зазначив Мефодій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.

"У цей світлий день, "його ж створив Господь" (Пс. 117: 24), дорогі брати і сестри, нехай наша великодня радість буде подякою Богу за Його любов до нас, Його багаті милості й щедроти!" – йдеться у вітанні Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.

"За рік, від минулого Великодня, відбулося багато змін в економічній, політичній і соціальній сферах суспільства в усьому світі та, зокрема, в Україні. Така мінливість нашого буття може нас налякати і знеохотити. Однак щорічне святкування найбільшого в літургійному році празника Христового воскресіння нагадує нам, що на противагу нестабільності подій нашого земного життя слід поставити те, що Боже, яке є тривалим і незмінним. І ця правда дає нам підставу для нашої віри і надії", – наголосив Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

Українців з Великоднем також привітав президент Віктор Янукович.

Він узяв участь у святковому Пасхальному богослужінні в Києво-Печерській Лаврі ніч з суботи на неділю.

Перед початком богослужіння глава Української православної церкви митрополит Володимир передав президенту лампадку з Благодатним вогнем.

Також, на початку богослужіння, яке проводив митрополит Володимир, Янукович взяв участь в Хресному ході навколо Свято-Успенського собору.

На службі також були присутні голова Верховної ради Володимир Литвин, прем'єр-міністр України Микола Азаров, голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін, секретар РНБО Раїса Богатирьова, члени уряду.

Після закінчення богослужіння Янукович розділив з митрополитом Володимиром святковий великодній сніданок.

Читайте також:

4 квітня в Історії

Янукович привітав українців з Великоднем

Благодатний вогонь зійшов в Єрусалимі

Як відзначають Великдень українські футболісти

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції