Христос Воскрес! Православні святкують Великдень

Воскресіння Христово 19 квітня святкують всі православні та греко-католики. Українські ієрархи різних конфесій закликають християн об'єднатися та радіти пасхальною радістю.

Православні та греко-католики святкують Великдень - найголовніше свято року для християн, свято Воскресіння Ісуса Христа. Своєї смертю Син Божий викупив людські гріхи, а своїм воскресінням дав надію на життя після смерті.

За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці і це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом - ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього.

На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахощами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожній гріб. Тоді схвильованим жінкам з'явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.

Великдень святкується сім днів, тобто весь тиждень і тому цей тиждень називається Світла пасхальна Седмиця. Кожний день тижня теж називається світлим - Світлий понеділок, Світлий вівторок тощо. Весь період до Вознесіння - 40 днів після Великодня - православні вітають один одного словами "Христос воскрес!" та відповіддю "Воістину воскрес!".

Першоієрархи та ієрархи України, глави всіх церков різних конфесій надіслали Великодні послання усім вірним. У своїх зверненнях вони наголошують на світлості торжества Божого Воскресіння, яке є тим днем, що нас усіх об’єднує, що робить усіх нас дітьми одної великої родини. Вони закликають не боятися економічної кризи, а радіти пасхальною радістю.

Так, патріарх Київський і всієї Русі - України, Глава УПЦ КП Філарет у своєму посланні каже, що, незважаючи на кризу, християни мають радіти: "В цьому році християни святкують Воскресіння Христове в умовах світової фінансової кризи. Гнів Божий відчули на собі всі країни, в тому числі і Україна. Як нам радіти пасхальною радістю, коли скорбота прокотилася по всьому світу і доторкнулася до сердець безлічі людей? Чи треба нам радіти в таких умовах? Не просто треба, але й необхідно!", - цитує його слова ЗІК.

Патріарх Філарет відзначає, що "Воскресіння Христове дає нам надію, що Господь наш Ісус Христос, який подолав смерть, має владу і над усіма нашими проблемами. Він попустив кризу, він і знищить її".

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УПЦ МП Володимир у день світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа сердечно привітав кожну боголюбну християнську душу радісним цілуванням миру.

"Христос воскрес із мертвих, і Його Гроб від цієї миті став джерелом життя. У наш непростий час, коли здається, що зло і гріх знову перемагають добро і світло, коли гріх подається як щось законне і природне для людини, зміцнімося у вірі у Воскреслого Господа. Бо в самому Воскресінні – невичерпне джерело вічної радості, святої надії і сили нашого християнського життя. Нехай подасть нам Господь мир і радість, нехай збереже Воскреслий Церкву Свою Святу від усякого зла. Нехай жодна скорбота і тривога не затьмарює і не применшує нашої радості у Воскреслому Спасителеві світу", - зазначив отець Володимир.

Читайте також:

Ющенко покликав Януковича й Тимошенко разом зустрічати Великдень

Великодній кошик обійдеться українцям щонайменше в 200 гривень

Метрова шоколадна писанка презентована на Пасхальному ярмарку в Києві

На Великдень і травневі свята українці відпочиватимуть 10 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: