Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хробак в оці: українцям розповіли, як уникнути огидної хвороби під назвою дирофіляріоз

Найпильнішими слід бути жителям південних регіонів.

12-сантиметрового гельмінта видалили з-під шкіри біля ока у 23-річної жінки в Кременчуці. Про те, що  усередині її обличчя щось повзає, вона неоднарозово скаржилася медикам у рідному селі, але ті їй не вірили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Лише районні медики з’ясували, що пацієнтка нічого не вигадує, а в неї під шкірою справді живе хробак. "У кутку ока щось рухається. Зрозуміло, багато лікарів не повірили – не вигадуй. Але прийшла, дякувати Богові, до окуліста подивитися. Дійсно, під шкірою був рух", - розповіла лікар-офтальмолог Алла Дороженко. Медик розповіла, що був зроблений акуратний розріз і паразита витягли. Після аналізу з’ясувалося, що призвідником була личинка дирофілярії – гельмінта, який паразитує здебільшого на собаках, але не гребує і людьми.

ВідеоУ Кременчуці лікарі витягли з ока жінки 12-сантиметрового паразита

Дванадцятисантиметрового гельмінта видалили з-під шкіри біля ока у 23-річної жінки. Про те, що усередині її обличчя щось повзає, вона неодноразово скаржилася медикам у рідному селі, але ті їй не вірили. Натомість кременчуцькі фахівці одразу визначили – пацієнтка нічого не вигадує. Під шкірою в неї справді живе хробак. ТСН дізнавалася, що робити, аби не прихистити на собі такого чужинця.

У Кременчуці лікарі витягли з ока жінки 12-сантиметрового паразита

Такі личинки переносять звичайні комарі. Візуально визначити, чи заражена комаха, нереально. Якщо ж комар інфікований, то після укусу личинка опиняється в тілі людини і починає рости, а вже за кілька місяців можна відчути її ворушіння. "Вони можуть мігрувати з одного місця в тілі людини в інше", - пояснила епідеміолог кременчуцького лабораторного центру Лариса Коровіна. Донедавна багатьох пацієнтів, які відчували, як у них під шкірою щось повзе, відправляли до психіатрів, бо ця хвороба в Україні майже не зустрічалася. Але нині ситуація змінилася. "Лише за останні десять років уже офіційно зареєстровано 1777 випадків цього захворювання . У цьому році вже зафіксовано 35 випадків дирофіляріозу. Проте ми думаємо, що це не зовсім реальна картина, тому що не всі виявлені випадки офіційно зареєстровані", - пояснила завідувачка паразитологічної референс-лабораторії державної установи "Центр громадського здоров`я МОЗ України" Світлана Ніколаєнко.

Аби не прихистити в своєму організмі чужинця, лікарі радять насамперед захищатися від укусів комарів. Особливо це актуально для жителів південних областей України – там випадків дирофіляріозу реєструють найбільше.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції