Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хто з українських міністрів витратив найбільше коштів на премії своїм заступникам – рейтинг програми "Гроші"

В грудні на премії своїм співробітникам українські Міністерства витратили 4 мільйони 601 тисячу гривень.

Таку цифру журналісти програми "Гроші" каналу "1+1" отримали в результаті перевірки декларацій заступників всіх українських міністрів наприкінці минулого року. Так, оскільки кожен український чиновник, отримуючи зарплатню понад 60 тисяч гривень, має подавати декларацію з повідомленням про суттєві зміни майнового стану, під новий рік заступники українських міністрів просто завалили сайт НАЗК своїми деклараціями.

Згідно з даними, найбільшу премію в розмірі 304 898 гривень отримав заступник міністра оборони України Олександр Дублян. Трохи менше отримали заступники міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та Михайло Тітарчук  - 235 255 гривень та 203 422 гривень відповідно.

Рейтинг найбільших премій заступникам українських Міністрів

"Розмір премії на даний момент не є обмеженим з боку законодавства в Україні. І премія виплачується, якщо це дозволяє зарплатний фонд або відповідний фонд преміювання, - коментує юрист “Центру протидії корупції” Денис Свириденко. - Єдине що, тут знову постає етичне питання. Знаючи, що в країні не зовсім нормальна економічна ситуація, такі досить великі зарплати викликають певну соціальну напругу".

Також журналісти програми "Гроші" підрахували, скільки витратили окремі міністри на заохочення своїх заступників та склали рейтинг найщедріших на премії українських міністерств. До топ-3 увійшли:

  1. Міністерство соціальної політики, де на премії заступникам витратилися найбільше - 705 700 гривень.
  2. Другу сходинку посіло Міністерство юстиції, яке не пошкодувало 700 555 гривень.
  3. А от почесне третє місце дісталося Міністерству економічного розвитку із преміями заступникам на 664 145 гривень.

Рейтинг найщедріших на премії українських міністерств

Далі в рейтингу: Міністерство фінансів – 641 854 грн, Міністерство оборони -  576 330 грн, Міністерство охорони здоров’я – 346 048 грн, Міністерство екології та природних ресурсів - 261 447 грн, Міністерство молоді та спорту – 234 341 грн, Міністерство культури - 233 724 грн, Міністерство закордонних справ – 113 532 грн. А останню сходинку посіло Міністерство інфраструктури з сумою у 82 324 грн.

На що саме були виділені такі суттєві премії, чим вони обґрунтовані та наскільки вони були потрібні міністерським чиновникам дивіться в сюжеті програми "Гроші".

Нагадаємо, журналістські розслідування програми "Гроші" відкривають інформаційний тиждень щопонеділка о 22:00 на телеканалі "1+1".

Залиште свій коментар

Вибір редакції