
Мешканці багатоповерхівки скаржаться на людей, які орендують приміщення у їхніх підвалах.
У Рівному мешканці багатоповерхівки вирушили на інспекцію до орендарів підвалу у своєму будинку. А все тому, що їм приходять завищені платіжки за тепло. І з'ясувалося, що вже кілька років сплачують і за себе, і за підприємців. Крім того, в орендованих приміщеннях ще й значно тепліше, аніж у квартирах, про це у сюжеті ТСН.19:30.
В одній із багатоповерхівок Рівненщини, у підвалі, розмістилося одразу кілька закладів, які здаються в оренду. В одній частині ніби-то кафе, а інша - належить міській раді. І давно здається в оренду спілці фотохудожників.
Запідозрили неладне мешканці кілька років тому, коли цифри у платіжках стали стрімко зростати. Але з'ясовувати ситуацію почали лише після створення ОСББ. Тоді встановили лічильник і зрозуміли, що платять не лише за себе, а й за орендарів.
Окрім того, люди нарікають, що в їхніх квартирах значно прохолодніше, аніж в орендарів. І разом з ОСББ люди вже підрахували збитки.
"Акти свідчать про те, що є приміщення, які споживають теплову енергію, без договорів і люди відповідно платять за них. 20-30% вони переплачують", - каже Андрій Співак, голова ОСББ.
За опалення приміщення, яке орендує спілка фотохудожників, не платять ані посадовці, ані самі митці. Аби перевірити, чи дійсно у галереї та інших приміщеннях незаконно користуються теплом, мешканці викликали відповідну інспекцію.
Спеціаліст із тепловізором заміряє звідки йде тепло. Окрім зазначених на плані труб, за стіною завдяки тепловізору він знаходить ще й щось незаконно встановлене. "Це який опалювальний прилад", - зауважує Олександр Лазаренко, керівник теплової інспекції "Рівнетеплоенерго".
Як з'ясувалося, орендарі-фотохудожники навіть договору з "Комуненергією" не мають. І робити у спілці його не хочуть. Мовляв, понад 10 років тому тепловики сказали, що договір не потрібен.
"У нас всі договори є. Ми платимо. Був би договір по теплу, ми б і за нього платили, а так вибачте", - каже Сергій Бусленко керівник спілки фотохудожників Рівненщини.
Але їхні орендодавці здивовані і обіцяють розібратися. "Фотохудожники користуються на підставі договору оренди цим майном і звісно вони мають оплачувати витрати", - зазначає Ірина Борисова, керівниця відділу правового регулювання управління комунвласністю Рівного.
На митців мешканці вже подали до суду і закрили від них підвал на ключ. Тепер кажуть, позиватимуться й на решту орендарів, бо не хочуть, щоб хтось грівся їхнім коштом.
Анна Махно
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар