Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жителі Рівного ошелешені платіжками за тепло. Підозрюють, що їм "накинули" плату за сусідні заклади

Мешканці багатоповерхівки скаржаться на людей, які орендують приміщення у їхніх підвалах.

У Рівному мешканці багатоповерхівки вирушили на інспекцію до орендарів підвалу у своєму будинку. А все тому, що їм приходять завищені платіжки за тепло. І з'ясувалося, що вже кілька років сплачують і за себе, і за підприємців. Крім того, в орендованих приміщеннях ще й значно тепліше, аніж у квартирах, про це у сюжеті ТСН.19:30.

В одній із багатоповерхівок Рівненщини, у підвалі, розмістилося одразу кілька закладів, які здаються в оренду. В одній частині ніби-то кафе, а інша - належить міській раді. І давно здається в оренду спілці фотохудожників.

Запідозрили неладне мешканці кілька років тому, коли цифри у платіжках стали стрімко зростати. Але з'ясовувати ситуацію почали лише після створення ОСББ. Тоді встановили лічильник і зрозуміли, що платять не лише за себе, а й за орендарів.

Відео Кілька років мешканці багатоповерхівки сплачують за обігрів не лише своїх квартир, а й орендарів

У Рівному мешканці багатоповерхівки вирушили на інспекцію до орендарів підвалу в своєму будинку. А все тому, що їм приходять завищені платіжки за тепло. І з'ясувалося, що вже кілька років сплачують і за себе, і за підприємців. Крім того, в орендованих приміщеннях іще й значно тепліше, ніж у квартирах.  

Кілька років мешканці багатоповерхівки сплачують за обігрів не лише своїх квартир, а й орендарів

Окрім того, люди нарікають, що в їхніх квартирах значно прохолодніше, аніж в орендарів. І разом з ОСББ люди вже підрахували збитки.

"Акти свідчать про те, що є приміщення, які споживають теплову енергію, без договорів і люди відповідно платять за них. 20-30% вони переплачують", - каже Андрій Співак, голова ОСББ.

За опалення приміщення, яке орендує спілка фотохудожників, не платять ані посадовці, ані самі митці. Аби перевірити, чи дійсно у галереї та інших приміщеннях незаконно користуються теплом, мешканці викликали відповідну інспекцію.

Спеціаліст із тепловізором заміряє звідки йде тепло. Окрім зазначених на плані труб, за стіною завдяки тепловізору він знаходить ще й щось незаконно встановлене. "Це який опалювальний прилад", - зауважує Олександр Лазаренко, керівник теплової інспекції "Рівнетеплоенерго".

Як з'ясувалося, орендарі-фотохудожники навіть договору з "Комуненергією" не мають. І робити у спілці його не хочуть. Мовляв, понад 10 років тому тепловики сказали, що договір не потрібен.

"У нас всі договори є. Ми платимо. Був би договір по теплу, ми б і за нього платили, а так вибачте", - каже Сергій Бусленко керівник спілки фотохудожників Рівненщини.

Але їхні орендодавці здивовані і обіцяють розібратися. "Фотохудожники користуються на підставі договору оренди цим майном і звісно вони мають оплачувати витрати", - зазначає Ірина Борисова, керівниця відділу правового регулювання управління комунвласністю Рівного.

На митців мешканці вже подали до суду і закрили від них підвал на ключ. Тепер кажуть, позиватимуться й на решту орендарів, бо не хочуть, щоб хтось грівся їхнім коштом.

Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції