Хворі українці просять президента зупинити дію національного переліку ліків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Через новації МОЗу їм не вистачає препаратів для виживання.

Українці з рідкісними захворюваннями, пересадженими органами, цукровим діабетом та онкологією переконують, що національний перелік ліків заблокував їм доступ до життєво необхідних препаратів. Більше мільйона хворих, які об’єднують пацієнтські організації, звернулися до президента, щоби той призупинив дію списку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Влад збирається в школу після довгої перерви – два тижні він лежав під крапельницями. Щоби вийти з дому, йому треба зробити інгаляцію, яка підтримує його легені. До школи бере пігулки, що допомагають перетравлювати їжу. "Він навіть не може шматочок печива чи цукерку без цього креону. Він бере з собою, він у нас в усіх сумках, усіх кишенях", - кажуть батьки. Влад хворіє на рідкісне захворювання – муковісцидоз. Кожен його орган потребує медикаментозної підтримки впродовж усього життя. "Для того, щоб він просто жив і самостійно дихав, потрібно препаратів на півмільйона гривень щороку", - пояснюють дорослі. У національному переліку ліків для Влада є лише 2 препарати, 13 інших до нього не увійшли. Їх мала б оплачувати місцева влада, однак обласний бюджет не закупив нічого, а районна влада – мізер.

ВідеоНаціональний перелік ліків заблокував доступ до медикаментів понад мільйону хворих українців

Українці з рідкісними захворюваннями, пересадженими органами, цукровим діабетом та онкологією переконують, що національний перелік ліків заблокував їм доступ до життєво необхідних препаратів. Більше мільйона хворих, які об’єднують пацієнтські організації, звернулися до президента, щоби той призупинив дію національного списку основних медикаментів. 

Національний перелік ліків заблокував доступ до медикаментів понад мільйону хворих українців

Національний перелік – це список із 430 речовин, які використовують при різноманітних недугах. Але в нього не потрапили дорогі ліки, які життєво необхідні для українців з онкозахворюваннями, пересадженими органами, діабетом, рідкісними вадами. Окремим рішенням уряд заборонив чиновникам у регіонах витрачати гроші на будь-які медикаменти, поки на 100% не будуть закуплені ліки з національного переліку. Особливістю ситуації є те, що повний обсяг можна визначити лише 31 грудня, а що робити, коли медикаменти потрібні влітку – незрозуміло. Тепер на місцях пацієнтам відповідають, що в бюджетах бракує грошей на основний перелік, а якщо вони замість цього купуватимуть вартісні ліки – до них завітає прокуратура.

Пацієнтські організації намагалися вирішити цю юридичну колізію з міністерством охорони здоров’я і вимагали розширити національний перелік або викреслити з нього пацієнтів, які потребують дорогого лікування і фінансувати їх окремо. Відомство, з їх слів, на діалог не йде, тому хворі зважилися на крок відчаю – звернулися до президента з вимогою призупинити дію національного переліку до вирішення конфлікту, бо він прирікає їх на смерть. "Ми сподіваємося, що міністерство зробить кроки назустріч пацієнтам: перерахує цифри і виведи всі дороговартісні препарати з національного переліку", - кажуть вони. Чи зробить міністерство крок до пацієнтів досі не відомо, бо на запит ТСН відомство до виходу сюжету в ефір не відповіло.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції