Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хвороби серця, діабет та онкологія. До чого може призвести безсоння

У людей, які рано прокидаються і пізно лягають, порушується біологічний годинник.

"Жайворонки" живуть довше за "сов". Американські та британські дослідники з'ясували, ті хто лягають спати пізно, значно скорочують своє життя. Науковий експеримент тривав понад 6 років, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Виявилося, що у людей, які пізно лягають і пізно встають, на 10% вищий ризик ранньої смертності, ніж у тих, хто поспішає увечері до ліжка.

У дослідженні науковців взяли участь 430 тисяч людей від 38 до 70 років. За станом здоров'я добровольців стежили 6,5 року.

"Сови", які можуть передчасно померти, мають ще й більший ризик розвитку серцево-судинних захворюваннь, діабету, психологічних та шлунково-кишкових розладів та навіть онкології. Науковці пояснюють - у людей, які рано прокидаються і пізно лягають, порушується біологічний годинник. Безсоння вкрай негативно позначається на здоров’ї - розвивається депресія і тривога, людина стає нервовою та дратівливою.

депресія
pixabay.com
Безсоння вкрай негативно позначається на здоров’ї - розвивається депресія і тривога

Тож “совам” необхідно приділяти більше уваги своєму способу життя, зокрема, харчуванню, активності і повноцінному відпочинку.

Вчені порахували  - спимо ми третину життя. Дітям треба спати не менше 10 годин на добу. З 18 до 55 років - близько 8. Пенсіонерам вистачає і 6-годинного відпочинку.

Щоб швидко заснути та прокинутися бадьорим, варто дотримуватися трьох простих правил: їсти за 2 години до сну, лягати спати до 23 години та провітрювати у приміщенні.

Раніше під час досліджень було виявлено,що лише 8% людей сплять на спині, однак саме ця поза є найкращою для сну.

Залиште свій коментар

Вибір редакції