Ідентифікація нації. Українці розповіли про свої національність, мову, віросповідання, ЄС і НАТО

Понад 90% жителів України вважають себе українцями.

В Україні проживає 90,6% українців. Принаймні, так про свою національність висловилися учасники великого соцопитування, яке провели соціологічні центри КМІС, "Рейтинг", СОЦІС, Центр імені Разумкова. При цьому, найчастіше українську національну ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років – 94,4%.

Для порівняння варто навести дані про національний склад населення України згідно з переписами населення 1989-го і 2001 років: українці — 72,7% і 77,8%, відповідно, росіяни — 22,1 і 17,3%, інші — 5,2% і 4,9%. Про це пише DT.ua.

До якої національності себе відносите?

90,6% опитаних вважають себе українцями, ще 6,3% - росіянами.

опитування про національність, мову, віросповідання_1
dt.ua

опитування про національність, мову, віросповідання_2
dt.ua

Якою мовою переважно розмовляєте вдома?

У побуті 50,5% опитаних спілкуються українською мовою, російською - 24%. Ще 24% використовують і українську, і російську.

опитування про національність, мову, віросповідання_3
dt.ua

Який спосіб вирішення мовної проблеми в Україні вважаєте найкращим?

66,2% відповіли, що українська мова має бути єдиною державною, а російська та інші мови можуть вільно використовуватись.

опитування про національність, мову, віросповідання_4
dt.ua

До якої релігії себе відносите?

Православ'я - 68,3%, я просто християнин - 10,6%, не відношу себе до жодного з релігійних віросповідань - 7,8%, греко-католицизм - 7,6%, римо-католицизм - 1,0%, нехристиянські релігії (іудаїзм, буддизм, індуїзм тощо) - 0,5%.

опитування про національність, мову, віросповідання_5
dt.ua

До якої саме православної церкви себе відносите?

До Української православної церкви Київського патріархату - 39,7%, просто православний, не відношу себе ні до якої конфесії - 31,0%, до Української православної церкви Московського патріархату - 24,7%, до Української автокефальної православної церкви - 1,6%, до Руської (російської) православної церкви - 0,3%.

опитування про національність, мову, віросповідання_6
dt.ua

Чи проголосували б на референдумі за вступ України до Євросоюзу?

66,4% позитивних відповідей і відповідно 33,6% проти.

опитування про національність, мову, віросповідання_7
dt.ua

Чи проголосували б на референдумі за вступ України до НАТО?

55,9% опитаних проголосували б "за", а проти - 44,1%.

опитування про національність, мову, віросповідання_8
dt.ua

Соціологічне опитування було проведено найбільшими чотирма соціологічними центрами України в березні 2017 року. У ньому взяли участь 14 тисяч респондентів, по 500 в кожній області, а в Києві, Харківській та Одеській областях — по 1 тисячі. Області, крім названих, були об'єднані у великі регіони, аби знизити похибку опитування. Результати дослідження дозволили створити карту суспільних настроїв української спільноти з таких питань, як національна ідентичність, мовна проблема, конфесійна приналежність, ставлення до ЄС і НАТО тощо.

Залиште свій коментар