Ігор Малашенко: я хотів би, щоб справа завершилася покаранням винних

Генеральний менеджер компанії Media-Most International готовий судитися з ТВi.

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом прослуховування телефонів колишнього виконавчого директора ТВі Євгена Яковича і радника співвласника телеканалу Володимира Гусинського - Ігоря Малашенка. В інтерв'ю "Комерсант-Україна" генеральний менеджер компанії Media-Most International Ігор Малашенко розповів подробиці цієї справи.

- Раніше ви заявили, що ваші телефонні розмови прослуховувалися співробітниками телекомпанії ТВі. На чому ґрунтується це твердження?

- Мені приховувати нічого. Однак я пов'язаний деякими обмеженнями у зв'язку з процесом, що йде зараз у Верховному суді штату Нью-Йорк, - Володимир Гусинський звинувачує Костянтина Кагаловського в незаконному привласненні 50% телеканалу ТВi, і я в цій справі виступаю як свідок. У цій же якості я давав свідчення минулого тижня в Лондоні. Тому я не можу дослівно цитувати те, що говорили адвокати протилежної сторони. Але з того, які питання мені ставили, я склав собі цілком визначену картину. Влітку минулого року нібито на прохання журналістів ТВi на телекомпанії була запущена система, що дозволяла записувати всі телефонні дзвінки, які проходять через сервер ТВi. Це було зроблено для того, щоб журналісти мали можливість записувати інтерв'ю. Протягом тривалого часу за допомогою цієї системи записувалися і мої розмови. В Іспанії, де живе моя дружина, у мене є домашній офіс. Дзвінки звідти довгий час проходили через сервер ТВi.

- Крім ваших особистих розмов з дружиною, чи надали адвокати записи інших ваших розмов, наприклад з вашими партнерами, з Володимиром Гусинським?

- До справи долучені чотири моїх розмови з дружиною, що відбулися в жовтні-грудні 2009 року. Зайве говорити, що я не давав згоди на запис і не знав, що мене записують. До того ж я не можу гарантувати, що записи не піддавалися монтажу, що в них не переставлені шматки. У тому, що записувалися мої розмови з мобільного, коли я перебував у Києві, у мене немає ніяких сумнівів: чути вуличний шум, моя розповідь про Київ, опис снігопаду і великої автомобільної пробки біля Опери.

- Чи припускаєте ви, що після оприлюднення цієї інформації ТВi подасть на вас до суду? У вас є докази, що підтверджують ваші слова?

- Нехай подають. Для того щоб встановити істину, є слідство і суд. Наші юристи зараз працюють над тим, щоб забезпечити доказову базу, причому не тільки в Україні, але й у США. Напевно, є сенс поговорити зі співробітниками телеканалу, технічним директором... Мені, наприклад, цікаво, чи візьме він все на себе або розповість, хто йому дав вказівку мене записувати, і чи дійсно журналісти просили записувати всі можливі дзвінки?

- Ви розумієте, що викладені вами факти можуть сильно ускладнити долю телеканалу ТВi, який зараз виступає одним із флагманів боротьби за свободу слова в Україні і заявляє про утиски з боку влади?

- Я майже два роки працював над створенням ТВi. Але на сьогоднішній день з телеканалу він перетворюється на піар-контору і "центр незаконного прослуховування", і це мене дуже засмучує. Щоб оголошувати себе борцями за свободу слова, треба мати за душею якісь журналістські досягнення. Тільки тоді можна стверджувати, що компанія зробила в журналістиці щось, чого не було зроблено до неї, і саме через це стала об'єктом репресій і нападок з боку влади. Але телеканал перебуває на ранньому етапі свого становлення і жодного журналістського подвигу зробити не встиг. Тому теза про боротьбу за свободу слова віддає лицемірством. Я навіть скажу більше - з такими "захисниками" свободи слова вороги їй не потрібні!

- Як ви вважаєте, чим закінчиться кримінальна справа?

- Я хотів би, щоб вона закінчилася покаранням винних. Мене цікавить не ступінь покарання, а його невідворотність. Ситуація парадоксальна - з одного боку, багато тверджень про те, що свобода слова під загрозою. З іншого - мені здається, що влада і правоохоронна система занадто гостро реагують на них. Я не виключаю, що піде нова хвиля заяв, що ТВi знову утискають, і справу буде спущено на гальмах.

- Якщо розвинути цю думку, можна припустити, що ви є інструментом в руках власника групи "Інтер", голови СБУ Валерія Хорошковського. Це так?

- Мене не хвилює, який ярлик на мене причеплять. Мене цікавлять факти, а вони незаперечні - мене прослуховували! І я це не вигадав. Ці дані надала інша сторона - не Гусинський, а адвокати Кагаловського. Якщо Хорошковський, як деякі стверджують, наступає на свободу преси - це, звичайно, погано, але коли її захищає Княжицький - це ще гірше!

Читайте також:

Повторного конкурсу щодо частот двох телеканалів не буде

У двох українських каналів повторно відібрали частоти

Три телеканали України провели ефірний страйк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: