Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ігрові уроки та здобуття професії у школі: чого чекати від 12-річної освіти

У МОН заявляють, що "традиційна освіта" перевантажує дітей інформацією

Шкільна освіта в Україні вже кілька років поспіль готується до переходу на 12-річну освіту. Цей рік не став винятком, новопризначений міністр освіти і науки Лілія Гриневич пояснює, що така освіта матиме два напрями та допоможе розвантажити програму. Втім батьки вже поспішають висловлювати своє невдоволення, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Проте вчителі пояснюють, що шкільна програма сьогодні перевантажена, а інколи і взагалі неузгоджена. Так, до прикладу, для 8-річних діток у програмі передбачено вивчення дробів, буквенних позначень чисел та ділення на двозначні числа. Для більшості дітей це занадто важко, наголошують вчителі молодших класів та пояснюють, що пам'ять у школяриків мимовільна, тобто вони запам'ятовують лише те, що їм цікаво. 

При цьому у Міносвіти пояснюють, що дванадцятирічна освіта, окрім спрощення шкільної програми, передбачає й інші зміни.

Молодшим школярикам 1-2 класів обіцяють зробити легкі і розважальні уроки в ігровій формі. Оцінки і домашні завдання - тільки з 3-го класу. 

Так, середня школа називатиметься гімназією, яка триватиме з 5 по 9 класи та передбачатиме проведення ЗНО. Потім – старша школа, в якій діти навчатимуться 3 роки. Посадовці зазначають, що таким чином спеціалізують освіти, а не ще більше ускладнять.

"Люди бояться що оця традиційна школа яка перевантажує дітей інформацією і знеохочує їх до навчання може продовжитися ще на рік, нам не потрібна ситуація щоб рік тримати дітей у такій недосконалій школі", - наголошує очільниця МОН Лілія Гриневич, та додає, що у Європі одинадцятирічна шкільна освіта є лише в Україні, Білорусі та Росії.

Гриневич наголошує, що у старшій школі учні матимуть два шляхи: академічний ліцей, де їх готуватимуть до вступу у виш, та професійний ліцей, де поряд із загальною шкільною програмою, учні матимуть змогу освоїти першу професію.

Втім, 12-річна школа в Україні має шанси на реалізацію лише у 2018 році. Саме тоді у МОН очікують фінансування для проведення реформи в освіті. Тож, в разі успішного запровадження12 років навчання у школі, першокласники 2018 року випустяться зі своїх альма-матер у 2029 році. Саме тоді Україна планує вступити до ЄС.

Нагадаємо, цього року на шкільну освіту чекають кардинальні реформи, особливо в сільській місцевості. Там планують об'єднати малокомплектні навчальні заклади докупи і створять 100 опорних шкіл. В опорній школі буде спільний директор, проте місць (будівель) для навчання може бути кілька – в кількох селах. На об'єднання уряд виділяє у 2016 році 200 млн грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції