Імена і тюремні строки: СБУ розповіла, кого підозрює в агресії проти українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Військовим злочинцям доведеться відповідати, якщо вони опиняться у зоні досяжності українського правосуддя.

Служба безпеки України оголосила підозру вісьмом російським прикордонникам та агентам ФСБ, які віддавали накази, стріляли і захоплювали українських моряків. Загалом командирів та виконавців кілька десятків, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Усім загрожують дві статті Кримінального кодексу – планування і ведення війни та замах на вбивство. Серед тих, хто зчинив записаний на відео п’яний ґвалт на борту російського прикордонного корабля "Дон", котрий мало схожий на військові переговори, один із голосів належить капітану другого рангу Саляєву. Він – єдиний із нападників, чиє фото та ім’я ще ніде не випливло. Але чоловікові все одно загрожує 15 років за українськими ґратами. Другий сторожовик "Ізумруд" устиг засвітитися в рекламі московських пропагандистів, а його капітан третього рангу, чи, як жартують у мережі, третього сорту – Андрій Шипіцин. Він віддавав наказ стріляти по українських катерах.

ВідеоІдентифікація зрадників. СБУ вирахувала колишніх українських офіцерів, причетних до нападу на Азові

Служба безпеки України оголосила підозру восьми російським прикордонникам та агентам ФСБ, які віддавали накази, стріляли і захоплювали українських моряків. Насправді, командирів та виконавців - кілька десятків. Серед них - два адмірали. 

Ідентифікація зрадників. СБУ вирахувала колишніх українських офіцерів, причетних до нападу на Азові

Сайт "Миротворець" ідентифікував іще одного моряка з "Ізумруда" на колективному фото. За інформацією порталу, його звати Дмитро Трибушин, він – зрадник України. Кримчанин після анексії півострова перейшов на бік Росії, із українськими моряками навчався в одній академії, а потім у них стріляв. У списках підозрюваних його поки що немає, натомість є два адмірали. Віце-адмірал Геннадій Медведєв – керівник берегової охорони. Підозрюють, що він віддавав наказ про таран і штурм, а його істерика під час переговорів доведений факт. 15 років тюрми загрожує і контр-адміралу Сергію Станкевичу – керівнику прикордонного управління ФСБ окупованого Севастополя. Імовірно, СБУ оприлюднила саме його переговори з авіагрупою та кораблями, де фігурує позивний "Джемпер".

На українських порталах з’явилися дані начебто ще на одного зрадника України – це лейтенант Дмитро Гамаюнов. Помічник капітана протичовнового корабля "Суздалець", сім’я котрого досі живе в місті Очаків на Миколаївщині. Але родичі спростували це і показали справжнє фото сина. Тим часом у СБУ підозрюють, що завдання по захопленню наших суден виконували двоє її колишніх співробітників.

Ще четверо росіян, яких ідентифікували і яким висунули підозру – це командир "Суздальця" Сергій Щербаков, керівник пункту управління ФСБ в окупованій Керчі Олексій Шатохін і два капітани першого рангу, які давно стали канцелярськими щурами на березі – Андрій Шеїн та Руслан Ромашкін. На сьогодні це весь перелік тих, хто ініціював локальну війну проти українських моряків і намагався їх убити. Але під час слідчих дій кількість підозрюваних зростатиме.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Фотогалерея З’явилися перші фото українських моряків після захоплення російськими ФСБівцями у Керченській протоці (8 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції