Імперативного мандату не буде?

У ВР підготовлено висновок про потребу скасувати норму про імперативний мандат. Народні депутати скаржилися на модель "імперативного" мандату


Комітет Верховної ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування радить парламентові ухвалити законопроект про внесення змін до законів про статус депутатів місцевих рад та кримського парламенту, що передбачає вилучення з чинного законодавства норми про можливість відкликати депутата рішенням керівного органу партії або виборчого блоку (імперативний мандат). Про це йдеться в повідомленні Інформаційного управління ВР.

Верховна Рада України
Архів
Юлія Тимошенко буде шокована (Фото: www.usva.org.ua)

На засіданні Комітету йшлося про те, що необхідність скасування імперативного мандату пояснюється його "невідповідністю традиційній та загальноприйнятій в Європі доктрині представницької демократії". 


Народні депутати скаржилися, що модель "імперативного" мандату, запроваджена Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад", передбачає відповідальність депутатів місцевих рад не перед своїми виборцями, а перед політичними партіями та блоками, за списками яких їх обрали. Закон передбачає право партій і блоків відкликати й позбавляти депутатського мандату депутатів, обраних за їхніми списками.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: