Індія вдало випробувала ракету з ядерним боєзарядом

Індія має намір постачати ракети для озброєння індійської армії.

Індія у вівторок провела успішне випробування балістичної ракети середньої дальності "Агні-2" ("Вогонь"), здатної нести ядерну боєголовку. Ця ракета класу земля-земля дальністю до трьох тисяч кілометрів була запущена з мобільної пускової установки на полігоні в східному штаті Орісса.

Після серії вдалих випробувань "Агні-2", на думку конструкторів з Організації оборонних досліджень і розробок, готова до серійного виробництва і надходження для озброєння індійської армії, пише газета The Times of India.

У Індії реалізується комплексна програма створення керованої ракетної зброї різних класів. Мета цієї програми - розвиток власної науково-дослідної і виробничої бази, здатної забезпечити озброєні сили ефективною ракетною зброєю, яка складає основу потенціалу заборони.

На поточний час на озброєнні індійської армії знаходяться ракети "Агні-1" з дальністю польоту 800 км і "Агні-2", здатні брати цілі на відстані до 3 тисяч км. Крім того, на озброєнні знаходяться також оперативно-тактические ракети "Прітхві-1" ("Земля") з бойовим навантаженням 1000 кг і дальністю дії 150 км, а також "Прітхві-2" з дальністю польоту до 250 км.

Крім того, в травні минулого року Індія провела третє успішне випробування своєї щонайпотужнішої на даний момент балістичної ракети "Агні-3". А до 2010 року планується пробний пуск ракети "Агні-4", яка буде здатна уражати цілі вже на відстані шести тисяч кілометрів.
Індія і сусідній Пакистан як дві ядерні держави інтенсивно проводять випробування різних типів ракетної зброї. Створення ними власних ракетно-ядерних арсеналів не припинило процес нормалізації і розвитку двосторонніх стосунків, за який Ісламабад і Делі взялися в 2004 році, хоча сусіди, згідно домовленості, всякий раз попереджають один одного про майбутні випробування.

Читайте також:

Іран готується до нападу США та Ізраїлю

Іранський супутник згорів у момент виходу в атмосферу

Ракета з мертвими "космічними туристами" не змогла відірватися від Землі

Північна Корея: ядерна війна - неминуча

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: