Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інфаркти від заторів: ТСН перевірила гіпотезу британських вчених про загрозу для водіїв

У Києві тягнучки – далеко не проблема номер один, українцям ще є, про що хвилюватися.

Щороку понад 40 тисяч українців потерпають від інфаркту, 14% пацієнтів лікарень помирає. Інфаркт можна отримати через куріння, надмірну вагу, стреси чи гіпертонію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Британські вчені нещодавно додали до факторів ризику постійне стояння у заторах – отже, водії в українських містах є потенційними пацієнтами кардіології. "У заторах можна не просто заробити інфаркт, звісно. У заторах можна навіть познайомитися і одружитися", - сміється водій Віталій Овсянніков, який напередодні їхав три кілометри протягом 45 хвилин. "Ми стояли приблизно 40, і 5 хвилин їхали. Зараз місто перекрите, багато ремонтних робіт", - пояснює він.

ВідеоНебезпека на дорозі: як затори впливають на стан здоров'я українських водіїв

Щороку понад 40 тисяч українців потерпають від інфаркту, 14% пацієнтів - помирає. Інфаркт можна отримати через куріння, надмірну вагу, стреси чи гіпертонію. А от британські вчені вирішили додати до цього списку ще й затори. 

Небезпека на дорозі: як затори впливають на стан здоров'я українських водіїв

Інші водії не приховують, що стояння в заторах виснажує нервову систему. Хтось привчився знімати стрес музикою, комусь допомагає медитація, ще інші роздивляються київські краєвиди. А от у лікарні перевіряти тиск і робити кардіограму не їде ніхто, тож журналісти попросили це зробити пана Віталія, який добряче перед тим відстояв у тягнучках. Однак завідувач відділення хірургії складних порушень серцевого ритму Валерій Залевський заспокоїв, що чоловік є абсолютно здоровим – тож затори не є ключовою проблемою для сердець українців. "Вони впливають в цивілізованих країнах, таких, як Англія, де всі проблеми, крім заторів, вирішили. У нас стільки проблем треба вирішувати, крім заторів", - пояснив медик. На думку фахівця, ризик серцево-судинних ускладнень підвищує будь-який стрес.

Тому поради для автомобілістів у столиці можна лишити такі: доїхавши до найближчої станції метро, пересідати на громадський транспорт, а плануючи поїздку містом, подивитися в навігатор і оминути вже позначені на ньому затори. Якщо ж таки втрапили в тягнучку – краще увімкнути улюблену музику, вона справді розслабляє нервову систему.

Кореспондент ТСН Вікторія Ніконенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції