Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інформація про прибуття патріарха Варфоломія до Києва виявилася фейком

Вселенський патріарх не прибував до Києва на О'бєднавчий собор.

Інформація, про нібито прибуття 15 грудня до Києва Вселенського патріарха Варфоломія для участі в Об'єднавчому соборі виявилася фейком.

Про це йдеться у спецвипуску "ТСН".

Зранку 15 грудня деякі ЗМІ почали поширювати інформацію, що нібито на Об'єднавчому соборі чекають на прибуття Вселенського патріарха Варфоломія.

Проте, за словами кореспондента "ТСН", цю інформацію вдалося перевірити та виявилося. що вона не відповідає дійсності і Варфоломія в Києві немає.

ВідеоУ Софії Київській розпочався Об'єднавчий Собор, на якому обирають голову помісної української церкви

Об'єднавчий Собор Українського православ'я триває у ці хвилини в столиці. Із 10 ранку на площі перед Софією Київською зібралося дуже багато людей. Очікували виступ президента, натомість він приїхав із 1,5-годинним запізненням і, привітавшись із українцями, пройшов на територію Софії, де за зачиненими дверима відбуваються вирішальні переговори глав церков. 

У Софії Київській розпочався Об'єднавчий Собор, на якому обирають голову помісної української церкви

Нагадаємо, рішення про початок процедури надання Українській православній церкві Томосу (визнання її незалежною) у Вселенському патріархаті ухвалили ще на початку вересня. Вже 7 вересня Вселенський патріарх Варфоломій призначив двох своїх представників (екзархів), які допомагали у створенні об'єднаної УПЦ та підготовці до Об'єднавчого собору. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Через 4 дні, на власному соборі Російська православна церква заявила про повний розрив відносин з Константинопольським патріархатом та звинуватила Константинополь у "розколі світового православ'я". У Стамбулі на такий крок РПЦ не відповіли "взаємністю" та попросили Москву визнати та змиритися з автокефалією української церкви.

Наступний крок до об'єднання та надання Українській церкві Томосу зробили 3 листопада в турецькому Стамбулі. Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. А вже 25 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП під час нього повинні затвердити статут нової церкви та обрати предстоятеля. Слід зазначити, що переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції