Інформаційний піст: українці потрошку переглядають звичні норми постування перед Великоднем

Дата публікації
Перегляди
1874
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Інформаційний піст: українці потрошку переглядають звичні норми постування перед Великоднем

Революцією це поки не назвеш, але старі правила дедалі частіше змінюють і доповнюють на практиці.

У християн східного обряду розпочався Великий піст. Українські греко-католики ще торік заявили про значне послаблення правил посту для своїх вірян, а от православні продовжують дотримуватися давніх уставів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

6-річний Сашко поки що не може пояснити, що таке піст, але твердо знає: мультики відсьогодні можна дивитися не щодня: "В п’ятницю, це точно, ввечері – неможна". Його сестри, 12-річна Поліна і 8-річна Іванка намагаються підібрати слова, аби все ж таки пояснити, що таке піст: "Це тоді, коли людині потрібно очиститися від всього злого, поганого". Вони ростуть у релігійній родині, щонеділі бувають у храмі, але про утримання від їжі знають хіба теоретично – під час посту у смаколиках їх не обмежують.

Півтора місяця без м’яса, молока та яєць: у християн розпочався Великий піст

Півтора місяця без м’яса, молока та яєць: у християн розпочався Великий піст

"Що ти робиш, що ти говориш, як ти себе ведеш, чи готовий ти змінюватися – оце найскладніше. Їжа – це просто один з пунктів", - каже мама. Світлана та її діти домовилися дотримуватися інформаційної дієти – у перший, суворий тиждень посту, наприклад, табу на соцмережі. "Я, власне, для себе вирішила, що я тиждень взагалі не буду заходити", - каже вона.

Саме у соцмережах свої роздуми про піст виклав митрополит Епіфаній. Він пише, що дієта є лише однією зі складових посту. Церковні традиції передбачають 49 днів суворого посту – без м’яса, молока, яєць, а рибу за всі ці дні можна з’їсти лише двічі. Предстоятель помісної церкви визнає, що дотримуватися всіх правил складно, але необхідно. "Найкраще не відмовлятися зовсім від постування, а разом зі священиком знайти такий спосіб виконання постових правил, який, з одного боку, буде відрізняти час посту від звичайних днів, а з іншого – не завдаватиме шкоди здоров’ю", - радить глава ПЦУ.

Протоієрей Георгій Коваленко впевнений, що революція у ставленні до постів розпочинається з вірян. Вже зараз вони самі часто визначають для себе обмеження, а священники хіба дають поради. "Сучасний піст потребує інформаційного посту. Обмеження у соцмережах, тих чи інших видах відео, фільмів чи новин", - вважає священик. Мама Світлана дає ще одну пораду: головне в ці дні – не сваритися. Навіть якщо близькі не дотримуються всіх правил і не виконують своїх обіцянок.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1874
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація