Інформаційна кампанія про НАТО в Україні провалилася

Проведення агітаційної кампанії щодо вступу України в НАТО у рік президентських виборів може остаточно поховати ідею євроатлантичної інтеграції.

Кількість українських громадян, які підтримують вступ України до Північноатлантичного альянсу, не зросла з часів президентства Леоніда Кучми, констатують експерти.

За даними МЗС, за приєднання до НАТО виступають лише 30% українців. При цьому за правління Віктора Ющенка грошей з держбюджету на пропагування цієї ідеї щороку виділялося все більше.

Однак у підсумку люди навіть не помітили цієї інформаційної кампанії.

"Я єдиний раз бачила, може, рік тому якісь плакати про НАТО і більше, чесно кажучи, нічого. Люди мало знають, що таке НАТО", "На мене більше враження справили пікети в Севастополі проти НАТО, аніж інформаційна кампанія за НАТО", "На мою думку, ніякі кампанії не впливають. Я проти, аби наших дітей відправляли на війну. І немає значення, що там кажуть по телевізору. Там завжди все добре і гарно. А я проти", - розповсюджені думки серед українців.

На думку політтехнолога, директора PR-групи "Polittech" Тарас Березовця, інформаційні кампанії про НАТО в Україні провалилися, бо використовувалися застарілі підходи до пропагування альянсу, не було креативу. Крім того повсякчасна корупція "з’їла" всі державні кошти.

"Був передовсім використаний неправильний підбір компаній, які пропагували НАТО. Вибір робився не на користь професійних PR-агенцій, а на новостворені компанії, як не виконували державне замовлення, а просто заробляли гроші", - каже Березовець.

За його словами, не були правильно відпрацьовані FM-станції, телебачення. "Основна ставка робилася на архаїчні технології: друкувалася брошура, де нудно розповідалося про бюджети НАТО, військове озброєння тощо".

Березовець розповідає, що фахові піарники пропонували провести в Україні цікаве реаліті-шоу: відправити кілька українських сімей у країни НАТО, де б вони мешкали якийсь час, знайомилися з культурою країни, людьми, звичаями – і все це в он-лайн режимі транслювати по телебаченню. Однак українські чиновники забракували, мовляв, клопоту з цим багато.

Експерти також попереджають: у рік президентських виборів в Україні проводити інформаційну кампанію про переваги вступу до НАТО небезпечно. Це може поховати українську євроатлантичну ідею остаточно.

Як пояснив Березовець, політики будуть дуже активно використовувати тему НАТО для боротьби зі своїми політичними конкурентами, і "знищать навіть те позитивне, що було напрацьоване". Тому рік виборів потрібно перечекати.

Читайте також:

"Наша Україна" в боргах через рекламу НАТО

Польща радить якнайшвидше прийняти Україну у НАТО

Тимошенко розповіла французам, що Україна хоче в НАТО

НАТО обіцяє "стимулювати" українську владу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: