Інфраструктурний день у ВР вирішить долю Дорожного фонду та електронних квитків

Якщо Рада проголосує 3 листопада, то 4 листопада після підпису президента електронний квиток вже запрацює.

3 листопада у Верховній Раді України має відбутися інфраструктурний день, під час якого депутати мають ухвалити низку важливих рішень для доріг країни.

Про це в інтерв'ю ТСН розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він нагадав, що депутати конституційною більшістю проголосували за створення Дорожнього фонду у першому читанні.

"Вірю, що 3 листопада, коли буде день інфраструктури, ми проголосуємо і цей закон. Таким чином ми створимо інструмент системного й ритмічного фінансування галузі. Це означає, що через 3-5 років ми будемо мати абсолютно нормальні дороги. Ми не говоримо про автобани, ми говоримо про якість асфальтного покриття, говоримо про безпеку пасажирів, безпеку мешканців тих сіл, до яких ці дороги пролягатимуть", - наголосив міністр.

Він додав, що є чимало проблем із так званими "маршрутками", які переобладнані з вантажних мікроавтобусів без жодних заходів безпеки.

"Ми зараз готуємо низку підзаконних актів на рівні постанов Кабміну, якими маємо врегулювати питання безпеки. Також це буде розглянуто під час інфраструктурного дня у Раді 3 листопада – будуть підвищені вимоги до безпеки та комфорту громадян і лібералізований сам ринок", - зауважив посадовець.

Він додав, що в Україні також хочуть запровадити єдиний електронний квиток на всі види транспорту. Якщо цей проект вдасться реалізувати, то кожний громадянин зможе користуватись всіма видами транспорту в межах одного міста або навіть області і не платити щоразу готівкою. "Це дає перевагу і перевізникам, і бюджету міста. На прикладі Батумі – з впровадженням електронного квитка надходження до бюджету міста одразу зросли на 60%", - зауважив Омелян.

Якщо Рада проголосує 3 листопада, то 4 листопада після підпису президента України Петра Порошенка електронний квиток вже запрацює.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що ремонтувати дороги в Україні будуть у тому числі за кредитні кошти, які надасть Світовий банк. Чинні програми співпраці переглянуть, бо в окремих випадках їх не використовують ефективно.

Вирішили, що до 1 грудня розроблять нову стратегію оновлення українських доріг на найближчі два роки, а вже з 1 квітня 2017-го почнуть активно їх ремонтувати.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: