Ініціатори "Літнього кінотабору миру" спільно з Янковським розповіли про підсумки своєї роботи

7 вересня в київському "Українському кризовому медіа центрі" підвели підсумки "Літнього кінотабору миру". 

Метою благодійного проекту було вивезти дітей із зони бойових дій в табір на березі Чорного моря, де б вони змогли розвинути свій творчий потенціал за допомогою мови кіномистецтва. До проекту долучилися відомі кінематографісти, активісти та меценати.

В ході зустрічі про свої цілі і досягнуті результати розповіли ініціатори та  учасники проекту продюсер Ганна Капустіна ("Жовтий автобус"), кінорежисер Лариса Артюгіна (ГО "Новий Донбас"), представник посольства Литви в Україні Йонас Даніляускас і активна учасниця проекту, юна актриса Соня Лисенко.

«Літній кінотабор миру»
Меценат Ігор Янковський та учасниця табору Софія Лисенко

Виступив на зустрічі і засновник Благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський. Саме він надав всебічну фінансову підтримку даного проекту, завдяки чому були реалізований все задумки організаторів. "Фільми, які зняли діти, знаходяться на одному рівні з короткометражними фільмами, представленими на Каннському або Берлінському кінофестивалях. І це стало можливим завдяки зусиллям організаторів та волонтерів "Літнього кінотабору миру". Упевнений, що весь світ повинен знайомитися з Україною саме через роботи її талановитої молоді, що й підштовхнуло мене до підтримки цієї чудової ініціативи. Закликаю і інші фонди, громадські організації підтримувати подібні проекти в Україні", - сказав Ігор Янковський під час свого виступу.

Всього в літньому кінотаборі відпочило 48 дітей у віці від 10 до 16 років. Це жителі прифронтових міст Донбасу: Красногорівки, Мар'їнки та Станиці Луганській, переможці творчого конкурсу, що пройшов в травні цього року. Двотижневий відпочинок на Чорному морі запам'ятався їм цікавими майстер-класами та практичними заняттями, в ході яких діти створили власні короткометражні фільми. Вони й були сценаристами, операторами, режисерами та акторами.

«Літній кінотабор миру»
Діти освоюють роботу з професійною технікою

Молодій учасниці табору, Софії Лисенко, дісталася відповідальна роль - вона зіграла головну героїню в своєму першому фільмі. Героїня, зіграна дівчинкою, бореться зі своїми страхами і перемагає їх. Передати такі емоції Софії та іншим дітям допомогли досвідчені психологи, які працювали з учасниками проекту і навчили їх аналізувати свої переживання і справлятися з конфліктом, який вторгся в їхнє життя.

Також, в серпні Благодійним фондом Ігоря Янковського було організовано та профінансовано оздоровлення 90 дітей-біженців з міст, що входять в зону військового конфлікту. Діти відпочили в дитячому таборі "ЗМІНА" в Бородянському районі на Київщині. Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки співпраці з "Всеукраїнською організацією у справах вимушених переселенців".

«Літній кінотабор миру»
Юний кінооператор на зйомках фільму

Залиште свій коментар

Наступна публікація