Іноземні держави заплатять Україні за евакуацію своїх громадян із Китаю - Аваков

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після прильоту всіх помістять на двотижневий карантин.

Українська влада не розкриває подробиці, в який саме аеропорт прилетить літак із охопленого смертоносним коронавірусом Китаю. На борту, як передбачається, будуть 49 українців та 25 громадян інших держав.

Їх усіх відвезуть у спеціально обладнане місце, де вони перебуватимуть на карантині 14 днів. Про це місце влада також не повідомляє – мовляв, остаточно ще не вирішили. Цю будівлю охоронятимуть працівники Нацполіції та Нацгвардії.

"І за всю цю послугу (евакуацію іноземних громадян. – ред.), на відміну від громадян України, іноземні держави заплатять… До нас звернулися кілька держав для того, щоб ми допомогли вивезти їхніх громадян, оскільки у них немає рейсу, або він був, тепер його немає. І міністр закордонних справ вів із ними переговори, і ми бачимо таку можливість (для евакуації), оскільки у нас літак буде мати деякі вільні місця. Ми візьмемо декілька людей на борт. Це будуть громадяни кількох країн, у нас є заявки з величезної кількості країн, зокрема громадянин Російської Федерації, і я це повністю підтримую, тому що російський літак перед цим забрав нашого українця. Білорус, німець, один представник Нідерландів, Чехії, Коста Ріка, Аргентина тощо", - сказав в ефірі ICTV міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Літак за українцями вилетить 18 лютого, з Китаю назад – 19 лютого, прилетить – 20 лютого.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю
Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції