Іноземні шпигуни вербували українців, погрожуючи заразити СНІДом

Екс-глава СБУ Валентин Наливайченко розповів про те, як іноземні розвідники, зокрема російські, проводили свою роботу в Україні, і про те, чим це загрожує українській цілісності.

Колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що іноземні розвідники вербували українців, погрожуючи заразити їх СНІДом.

Про це екс-керівник СБУ заявив, коментуючи інформацію про те, що протягом другої половини 2009-го і в 2010 роках спецслужба затримала близько десяти шпигунів, зокрема, російських, у тому числі співробітника ФСБ Володимира Олександрова.

На запитання "Враховуючи нашу міцну кооперацію із Росією, як ви гадаєте, будуть поводитися із російськими розвідниками: судитимуть чи відпустять?", Наливайченко відповів: "Справа не в правилах поводження із російськими розвідниками. Потрібно чітко зрозуміти наявність загроз і деструктивну роботу закордонних спецслужб проти громадян України, секретоносіїв та навіть проти території України. Найбільша загроза – вона нікуди не ділася – це загроза територіальній цілісності держави. Сепаратизм. Ця загроза залишається, і будь-яка іноземна спецслужба, яка стоїть за цим, не лише головний ворог для спецслужб України, а й для всієї правоохоронної системи України".

За словами Наливайченка, зараз ведеться "цілком конкретна військово-розвідувальна діяльність на нашій території проти наших громадян. Якщо людину вербують шприцом, погрожуючи, що введуть або вірус СНІДу, або якусь іншу небезпечну хворобу, якщо погрожують здоров'ю її дітей, - це той самий бандитизм, але під прикриттям спецслужб". Утім, він не уточнив, розвідники якої держави проводили таку діяльність.

Говорячи про російського розвідника, колишній керівник СБУ зазначив: "ФСБ не заперечувала проти затримання згаданих вами офіцерів, бо їх взяли на гарячому, задокументували і з санкції прокуратури головний організатор був заарештований і повинен бути притягнутий до відповідальності, згідно законодавства України. І в подальшому, якщо представники іноземних спецслужб будуть займатися деструктивною діяльністю, в українських спецслужбах достатньо професіоналів, щоб і надалі їх зупиняти".

Наливайченко нагадав, що "головний фігурант останнього шпигунського скандалу, полковник ФСБ, був затриманий в Одесі. Матеріали тоді були передані до суду з висуненням обвинувачення. Тепер треба запитати в СБУ та прокуратурі, який зараз статус цієї справи. Щодо практики передачі або непередачі заарештованих осіб, це загальносвітова практика. Але є принципові питання. Спочатку повинна бути визнана ступінь провини та збитки, які ця група під керівництвом цього конкретного шпигуна завдала".

Наливайченко також висловив переконання в тому, що для боротьби з розвідниками має бути політична воля нового керівництва України. "Я переконаний - повинна бути, незалежно від того, які це шпигуни, румунські чи російські, чи якоїсь іншої держави. Потрібно діяти на упередження і не давати на нашій території розгортати іноземні розвідувальні мережі", - наголосив він.

Нагадаємо, у лютому СБУ заявила про припинення агентурної діяльності російської ФСБ на території України. Зокрема, був затриманий співробітник ФСБ.

Трохи раніше троє українців були засуджені за шпигунство на користь Китаю.

Читайте також:

Трьох українців засудили на 11 років за шпигунство на користь Китаю

ФСБ звинуватила українські спецслужби в активному вербуванні росіян

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: