Інша біда після коронавірусу: лікар розповів, як будуть розплачуватися пацієнти за "гріхи" лікарів

Інша біда після коронавірусу: лікар розповів, як будуть розплачуватися пацієнти за "гріхи" лікарів

Фото: Associated Press

Лікар впевнений, що незабаром антибіотики припиняють діяти на організм людини.

Для лікування коронавірусу  застосовують антибіотики. Через це вже незабаром перед людством постане інша проблема - відсутність дієвих антибіотиків.

Таке припущення висловив у соцмережі директор Глухівської лікарні, лікар-нарколог Євген Скрипник.

"Скоро, після коронавірусу у нас буде інша проблема - антибіотикорезистентність. Неодноразово писав і говорив , що коронавірус - це вірус , який не лікується антибіотиками. Ще трішки часу і вся бактеріальна флора буде резистентностною до усіх існуючих антибіотиків! 80% захворівших на коронавірус, одужують самостійно, так само , як і захворіли. При кожному нездужанні та піднятті температури тіла не потрібно приймати антибіотики (азітроміцин вже "поховали", він не буде діяти, всі його приймають треба і не треба)", - розповідає лікар.

Він зауважує, що є чіткі покази, коли за коронавірусу потрібні антибіотики. Це випадки, коли є тривала температура, біль в грудях, тривалий кашель, погіршення стану, виділення харкотиння, зміна аналізу крові, яка говорить про приєднання бактеріальної інфекції тощо.

"Для перестраховки антибіотики приймати не потрібно, навіть , якщо у вас і виявили на КТ вірусну пневмонію. Вірус не лікується антибіотиками. На жаль, сімейні лікарі також "грішать" для перестраховки антибіотиками з перших днів виявлення цієї хвороби, та й самі люди біжать в аптеку та купують ці ліки", - говорить Євген Скрипник.

Нагадаємо, що коронавірус викликає складне і підступне захворювання. Небезпека полягає ще в тому, що засобів, які б могли зупинити COVID-19, обмаль. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація