Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інший Чорнобиль: мандрівники протестували українські всюдиходи в хащах зони відчуження ЧАЕС

Подорож виявилася неймовірно захопливою та надовго запам’ятається її учасникам.

У зоні відчуження мандрівники вирішили дістатися туди, де природа вже десятки років не бачила людей – у непролазні хащі, непевні болота та глибокі річки. Аби подолати 15 кілометрів, їм довелося витратити понад дві години, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Експедиція на всюдиходах була покликана показати територію навколо ЧАЕС такою, якою її зазвичай ніхто не бачить. Мандрівник Артемій Сурін об’їздив усі континенти, але переконаний – і в Україні ще є подорожі, які здатні його здивувати. "Інший Чорнобиль. Який покаже інший ракурс, не тільки з точки зору станції, а з точки зору природи", - пояснив він.

Відео На всюдиходах по зоні відчуження: ТСН дісталася туди, де природа десятки років не бачила людей

Мандрівники разом з кореспондентами ТСН вирішили дістатися туди, де природа вже десятки років не бачила людей. В маршруті - непролазні хащі, загрозливі болота і глибокі річки. 15 кілометрів долали понад дві години. Які таємниці приховує зона відчуження – у сюжеті.  

На всюдиходах по зоні відчуження: ТСН дісталася туди, де природа десятки років не бачила людей

Мета – поміряти радіацію, зустріти диких тварин та перевірити, на що здатен український всюдихід. За 7 років його тестували екстремально низькими та зависокими температурами, він їздив по горах та в пустелі. Для Чорнобиля осінь – це  ідеальна пора подібних мандрівок, бо ще не так холодно, але вже дуже красиво. На маршруті можуть зустрітися лосі, котрі людей не бояться і атакують.

Фотогалерея На каяках вздовж Чорнобиля: у зоні відчуження відкривають нові мальовничі туристичні маршрути (7 фото)

Дозиметри показують, що радіація навіть нижча від норми, але учасники експедиції про всяк випадок остерігаються: грибів ніхто не збирає. А от піщаний кар'єр всюдиходи використовують, як майданчик для дрифту – це тільки здається, що вони повільні і неповороткі, всередині екстрим. Найбільша та найширша перешкода на шляху – Прип'ять. Посеред річки машини будують фігуру – зірочку.

Вже через 10 хвилин мандрівників затримують здивовані поліцейські. Їм кортіло подивитися на всюдихід ближче. Учасники пригоди подолали 15 нелегких кілометрів. Експедиція тривала трохи більше двох годин, і її учасники зізналися – весь цей час не припиняли задоволено усміхатися. "Це щось неймовірне! Навіть не могла собі уявити, що таке буває", - зізнаються учасники.

Як повідомлялося, українські та британські вчені вигадали “атомну” горілку. Вони виготовили крафтовий "експериментальний радіоактивно безпечний алкоголь з Чорнобильської води та пшениці".

Кореспондентка ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції